logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польське різдвяне кіно: що корисно подивитися іноземцям

Польське різдвяне кіно: що корисно подивитися іноземцям

Наближення зимових свят – чудовий час, щоб влаштувати домашній кіносеанс і в затишній атмосфері з чашкою гарячого чаю подивитися кілька польських фільмів про різдвяні дива. Портал Polsha24 пропонує читачам організувати такий кіноперегляд з подвійною користю: і час добре провести, і підтягнути свої знання у вивченні польської мови.

«Листи до М» (Listy do M.) – фаворит серед фільмів на тему Нового року на думку жителів Польщі. Перегляд цього кіно вже давно вважається мало не головною різдвяною традицією у поляків. Фільм розповідає про діджея на радіо по імені Миколай. Йому дзвонять в ефір, щоб поділитися своїм нещастям і для кожного у Миколая знайдуться слова підтримки. Ось тільки собі допомогти він не може: довгий час чоловік справляє Різдво на студії в компанії помічника. А в цей час його син Костек мріє про те, щоб у батька нарешті з'явилася дівчина і Різдво перетворилося на справжнє сімейне свято.

«Тиха ніч» (Cicha noc) – фільм 2017 року. Це історія про те як молодий чоловік на ім'я Адам повертається із заробітків з Нідерландів в рідне польське село і мріє всією сім'єю зібратися за святковим різдвяним столом. Однак ця мета далеко не єдина. Та й у родичів Адама інші плани на свята. У картині дуже добре показано життя справжньою польської провінції, розкриті такі проблеми як боротьба з алкоголізмом і злиднями, невміння цінувати сімейне єдність. Це, однак, не означає, що у фільмі не вистачає гумору. Серед турбот і сірого повсякденного життя в фільмі «Cicha noc» з'являється сатира на страхи і фобії поляків, завдяки яким глядачі можуть краще зрозуміти їх слабкості.

«Жовтий шарф» (Żółty szalik) – фільм 2000 року. За сюжетом дія в картині розігрується напередодні Святвечора. Герой фільму, чоловік середніх років, директор фірми, обіцяє своїй дамі, що не питиме. На жаль, в черговий раз йому не вдається стримати обіцянки. В алкогольному сп'янінні його відвозять до матері, завдяки турботі якої, він швидко протверезів. Святвечір вони проводять тільки удвох, у по-справжньому святкову атмосферу. У подарунок від матері герой отримує жовтий шарф, який буде його оберігати від найбільшого ворога – пристрасті до алкоголю...

«Журек» (Żurek) – фільм 2000 року. Фільм розповідає зворушливу історію вдови, яка напередодні Різдва розшукує батька позашлюбного онука. Жінка сподівається, що завдяки цьому вона похрестить сина своєї дочки. Фільм злегка нагадує історію Ісуса Христа, як позашлюбного сина Марії. Спокійне, цікаве кіно, завдяки якому можна краще зрозуміти ставлення поляків до релігії, сімейних цінностей, побачити ставлення до дітей і батьків.

«Остання хвилина» (Last Minute) – фільм 2004 року. Цікава польська комедія, яка показує, як поляки можуть зустрічати Різдво в екстремальних умовах. За сюжетом фільму його головна героїня Христина виграє поїздку в Єгипет і бере з собою родину: сина Томека і його дітей. Але після прильоту на казковий відпочинок виявляється, що турфірма збанкрутувала, і все що приземлилися виявилися на вулиці без копійки за душею. Крім того, на носі головне сімейне свято Святвечір.

«Ханя» (Hania) – фільм 2007 року. Це справжнє кіно про різдвяні дива, про те, як змінюється життя людей, якщо вони вірять в те саме чудо. За сюжетом фільму, сімейна пара Ола і Войтек вирішують прийняти хлопчика з дитячого будинку у свою сім'ю. Дії розгортаються прямо перед Різдвом. Проте яким тепер буде свято для цієї пари, і як зміниться вся їх життя, поки ніхто не здогадується.