logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польське громадянство та як його отримати через шлюб

Польське громадянство та як його отримати через шлюб

Все більше іммігрантів з України приїжджають до Польщі за кращим життям або якіснішою та перспективнішою освітою. Багато хто знаходить пару серед корінного населення та думає залишитися назавжди. Які умови необхідно виконати, щоб отримати польське громадянство? Читайте про це в матеріалі.

Кому ж надають польське громадянство?

Отримати громадянство Речі Посполитої можна різними способами. Найбільш розповсюджений з них – родові зв’язки. Якщо хоча б один з батьків дитини є поляком, то дитина автоматично отримує громадянство. У разі, якщо дитина народжується в Польщі, проте її батьки невідомі або не мають певного громадянства, дитина стане польським громадянином.

Крім того залишається можливість отримати польське громадянство через його надання. Акт цього підписується ім’ям президента Речі Посполитої. Також залишається можливим повернути громадянство тим, хто від нього раніше відрікся – польське законодавство не передбачає втрату громадянства іншим чином.

Шлюб з громадянином Польщі

Згідно із законом про польське громадянство, воно може бути присуджене особі, яка живе в Польщі більше двох років у якості постійного резидента і більше трьох років перебуває в шлюбі з польським громадянином. Обов’язковою залишається наявність житла та постійного прибутку. Крім того, повнолітній іноземець буде зобов’язаний скласти іспит з польської мови, який закінчиться отриманням відповідного сертифікату.