logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польська залізниця запускає перші станції для зарядки електромобілів

Польська залізниця запускає перші станції для зарядки електромобілів

Починаючи з 9 листопада водії, що використовують електричні автомобілі, можуть користуватися 4 зарядними станціями, які функціонують на залізничних станціях PKP SA. Перші зарядні станції були встановлені в Сілезькому воєводстві. Компанія також планує встановити їх в інших воєводствах.

Перші зарядні станції були відкриті на станціях Катовіце, Катовіце Лігота, Ченстохова і Глівіце. Всі вони оснащені двома зарядними гніздами потужністю 22 кВт. Вони дозволяють одночасно заряджати дві машини. Пристрої оснащені системою безпеки, яка запобігає від’єднання кабелю і переривання зарядки сторонньою особою. Для зручності використання паркінг пофарбований в зелений колір і відзначена спеціальною піктограмою.

– Електромобільність є одним з головних пріоритетів нинішнього уряду. Я радий, що польська державна залізниця робить величезний крок у цьому напрямку – каже Анджей Адамчик, міністр інфраструктури.

– Якщо дивитися з точки зору екології і чистого повітря, то наявнiсть електричної станціi для зарядки машини, ймовірно, спонукає багатьох жителів подумати про покупку автомобіля такого типу. До тепер багато сумнівів були пов’язані з відсутністю можливості швидкої зарядки таких автомобілів. Завдяки таким інвестиціям, які PKP буде виконувати, зарядні пристрої стануть більш доступними – підкреслює Ярослав Віццорек, воєвода Сілезії.

Багато разів залізниця стала передвісником і в той же час рушійною силою для розвитку нових технологій. Телеграф, телефон і розвиток цифрових технологій в основному пов’язані з залізницями. Сьогодні PKP знову встановлює новий напрям, розробляючи на своїх станціях інтегровані технологічні рішення, елементи штучного інтелекту і, перш за все, екологічно безпечні. Для багатьох міст, оповитих смогом, цей останній аспект особливо важливий, – каже Мирослав Гілярський, президент правління PKP TELKOL.

На першому етапі PKP S.A. планує встановити 10 зарядних станцій для електромобілів. На додаток до пристроїв, запущеним сьогодні в Сілезькому воєводстві, компанія планує підключити зарядні пристрої в наступному році на Центральному залізничному вокзалі Варшави, також на Варшаві Всходній, Вроцлав-Головний, Ополе-Головний, Гдиня-Головна і Гданськ. В майбутньому станції будуть також служити основою для обслуговування e-carsharing, дозволяючи пасажиру орендувати або залишити електромобіль.

У перші місяці обслуговування буде безкоштовним. Важливо відзначити, що використання станції також не вимагає попередньої реєстрації водієм.

Поставка та збирання станції надана Kolejowe Zakłady Łączności в Бидгощі, і відповідні з’єднання зроблені PKP Telkol. Кожен пристрій також має п’ятирічну гарантію.