logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польщу можуть покинути близько півмільйона українських заробітчан

Польщу можуть покинути близько півмільйона українських заробітчан

Німеччина планує відкрити свій ринок праці для іноземців. У результаті тисячі українських працівників залишать Польщу та відправляться на заробітки в сусідню країну.

Уряд Німеччини збирається відкривати свій ринок праці для громадян тих країн, які не є членами Євросоюзу. Вони півроку зможуть перебувати в Німеччині й шукати там роботу, а потім легально працевлаштуватися в країні. Немає офіційних заяв, проте ставка робиться в першу чергу на українських працівників. Планується, що нові правила вступлять у силу з початком 2019 року.

Як це вплине на польський ринок праці? Томаш Інглот з агентства з працевлаштування українських громадян вважає, що в Польщі особливі втрати відчує промислова галузь, сільське господарство й садівництво. Також не буде кому працювати в магазинах, прибиратися в готелях.

Видання Rzeczpospolita прогнозує, що польські підприємства не будуть справлятися із замовленнями і зменшиться продуктивність. Доведеться підвищувати зарплати, тим більше, що в Німеччині українці зможуть заробити в 3-4 рази більше, ніж у Польщі.

Експерти вважають, що доведеться зацікавлювати працівників із Білорусі, Грузії, Індії, В'єтнаму чи Непалу. На даний момент білоруси трудяться лише в 10% польських підприємств.