logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польща збільшила кількість виданих дозволів на довгострокову роботу

Польща збільшила кількість виданих дозволів на довгострокову роботу

Польський уряд видає все більше дозволів на довгострокову роботу для українців. Число заяв, що дозволяють працювати тільки півроку зменшується. Українці починають подавати заявки на стабільну й довгострокову роботу в Польщі. Такі висновки можна зробити з результатів «Барометра робочої імміграції в першій половині 2018 року».

У квітні польський уряд видав майже 100 000 дозволів. У порівнянні з квітнем минулого року, це на 40% більше.

Вигідніше отримати візу й дозвіл на роботу, ніж працювати із заявою. Це той ефект, якого ми хочемо досягти. У перспективі тип імміграції повинен із короткострокової перейти на довгострокову, – каже заступник міністра сім’ї та праці Станіслав Швед.

Заступник міністра сім’ї та праці додає що ті, хто працюють з дозволом, приносять велику користь польській економіці. Такі працівники платять всі внески та податки, і є ймовірність, що вони залишаться в Польщі на довше і заберуть із собою свою сім’ю.

Імміграційний потенціал з України, безумовно, вичерпаний, тому дуже важливо, утримати у нас емігрантів виданими дозволами на роботу. Це знижує ризик їх переїзду на захід, – пояснює професор демографії DGP Мацей Дущік.

Імміграція важлива для економіки Польщі. Прогнози показують, що в цій країні число людей працездатного віку до 2020 року впаде більш ніж на один мільйон у порівнянні з 2015 роком. І в 2030 буде ще гірше, тому що ще 2,5 мільйона зникнуть з ринку праці.