logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польща втрачає свою популярність у якості роботодавця для українців

Польща втрачає свою популярність у якості роботодавця для українців

Згідно зі звітом Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики, в Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців. Про це повідомляє "Польське Радіо".

На думку експерта соціальної кампанії «Партнерство та працевлаштування», голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кваші, головними причинами скорочення кількості запрошень на роботу для українців є зміна трудового законодавства, введення безвізового режиму з Україною та відтік сезонних працівників з Україна далі на захід.

«Я б виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих у Польщі заявок на працевлаштування громадян з України. По-перше, це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також було вжито заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками. По-друге, в I половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною – не дивлячись на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС. По-третє, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, у першій половині 2018 роки українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль», – зазначив експерт.

Нагадаємо, що згідно з останньою доповіддю Work Service "Postawy obywateli Ukrainy wobec polskiego rynku pracy" майже 8 з 10 українських громадян задоволені умовами роботи в Польщі. Проте, 59% респондентів визнають, що вони залишать Польщу, як тільки відкриється для них ринок праці в Німеччині.

Згідно з тією ж доповідю, основна мотивація, що впливає на рішення про еміграцію, – це винагорода.

Згідно з рапортом Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, в першій половині 2018 року було зареєстровано 692 466 заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212 388 менше, ніж за аналогічний період 2017 року.