logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польща & Німеччина: заробітні плати для фахівців

Польща & Німеччина: заробітні плати для фахівців

Мінімальний заробіток у Польщі в три рази менший, ніж у Німеччині. Які ж відмінності в окремих професіях? Виявляється, що розрив у заробітній платі ще більший. Про це пише видавництво www.money.pl

Так наприклад, у Німеччині з січня 2019 року мінімальна погодинна ставка становитиме 9,19 євро брутто — вона буде майже в три рази вище, ніж у Польщі. Нагадаємо, що в Польщі мінімальна заробітна плата з січня 2019 року також змінитися і погодинна ставка становитиме 14,7 злотих.

Отже, які відмінності в щомісячній оплаті?

Згідно сайту gehalt.de, учитель у Німеччині заробляє від 3,5 до 4,5 тисяч євро брутто щомісяця, при зайнятості 40 годин на тиждень. У Польщі ці доходи можуть бути схожими, але якщо ми не подивимося на валюту. Згідно з даними медіана заробітку в даній сфері в Польщі становить трохи більше 3,2 тис. злотих брутто. Тільки 25% польських вчителів заробляють понад 4 000 злотих.

Архітектор у Польщі заробляє понад 4 600 злотих на місяць. Однак у Німеччині в цій професії заробляють у середньому від 2500 до 4000 євро. І 25% кращих архітекторів можуть розраховувати на ще більше.

Лікар у Німеччині за середньою мінімальною межею заробить 6152 євро брутто щомісяця. У Польщі в середньому це буде близько 4000-5000 злотих.