logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Побутові питання: як поляки позбавляються від непотрібних речей?

Побутові питання: як поляки позбавляються від непотрібних речей?

Поляки – народ досить економний, але від старих і вже не потрібних у господарстві речей вважають за краще позбавлятися, а не накопичувати їх роками в комірчинах і на балконах. При цьому в Польщі досить популярно відразу кілька варіантів самого процесу збуту таких предметів. У кількох словах докладніше про кожен із них розповість портал Polsha24.

Інтернет-продаж. Цей метод позбавлення від непотрібного дитячого одягу, меблів, предметів інтер'єру та інших речей в Польщі популярний, так само як і в інших сусідніх країнах. Існує кілька сайтів, спеціальних груп в мережі, за допомогою яких можна продати непотрібну вам дрібничку. Цікавий факт: якщо ви зайдете на один із таких сайтів, то побачите, що ціна на один і той же або схожий товар б/у може дуже сильно відрізнятися. Для когось його продаж – спосіб повернути хоч трохи витрачених колись коштів, але частіше – це скоріше чисто символічна ціна. Плюс у тому, що при таких продажах можна за копійки купити хорошу річ.

Другий популярний в Польщі метод позбавлення від старих речей – так звані «Блошині ринки». Потрапивши в таке місце зі своєю унікальною атмосферою, буквально будь-яка людина, що навіть не планувала до цього покупок, точно щось та придбає. На такі ринки поляки приносять старий годинник, пластинки, садові меблі, рамки, статуетки і ще багато всього цікавого. Ціни виставляють на такі товари різні, але найчастіше готові торгуватися і знижувати їх до мінімуму.

Pchlitargi – не менше популярний захід, що організовується у великих містах Польщі, щоб дозволити місцевим жителям позбутися непотрібних речей. Нагадують вони собою стихійні базари, які проходять у певний день у певному місці. Поляки дуже люблять такі базари, тому часто в розпродажах іграшок або дитячих книжок беруть участь всією сім'єю. Одні разом продають, інші дуже вигідно купують. Також на таких ринках можна знайти вироби ручної роботи, різного роду літературу, велосипеди, і навіть дрібну техніку для будинку.

Багато жителів Польщі зібравши велику кількість непотрібного дитячого одягу просто-напросто залишають його в боксах благодійних організацій, спеціально для цього встановлених у різних місцях у місті. Туди ж кладуть іграшки та інші дитячі товари. Найчастіше поруч із такими боксами можна побачити пакети і з дорослою одягом або взуттям.

Ну і останній, не менш поширений варіант позбавлення від непотрібних речей в Польщі – просто винести їх до сміттєвих контейнерів і поставити поруч. Так відбувається найчастіше, якщо речі в хорошому стані, хоч і б/у, але у господарів немає часу і бажання займатися їх продажем. Так що, якщо побачите біля сміттєвих контейнерів дитяче авто-крісло, старі кухонні меблі, матраци, килими та інші великі речі – не дивуйтеся. Для Польщі, як і для всієї Європи – така ситуація цілком природна.