logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Плюси та мінуси роботи в популярних супермаркетах. Скільки реально можна заробити в торгових мережах?

Плюси та мінуси роботи в популярних супермаркетах. Скільки реально можна заробити в торгових мережах?

На початку нового року найбільші роздрібні мережі мають традицію підвищувати мінімальні зарплати для своїх співробітників. Але чи дійсно зарплати в магазинах і супермаркетах постійно ростуть? Cкільки ж насправді заробляють працівники найпопулярніших мереж Biedronka, Lidl і Tesco? А також якими є умови роботи і вимоги роботодавців?

Biedronka

Biedronka офіційно оголосила, що з січня 2018 року співробітники компанії почнуть заробляти більше. Люди, що почнуть працювати в Biedronkie на повну ставку (наприклад, касири), зможуть заробити не менше 2650 злотих брутто (~ 1900 зл. на руку), включаючи премію за відсутність незапланованих пропусків або відгулів. Але насправді ситуація виглядає інакше. Часто в самих магазинах пропонують договір не на повну, а на пів ставки, або ¾, а зарплати тих же касирів з працею доходять до позначки 1600 злотих чистими. В середньому за роботу на касі в Biedronkie новий співробітник отримує неповні 1500 злотих в місяць. Самі ж працівники мережі часто наполягають на тому, що цей заробіток не зовсім адекватний, враховуючи всі умови й вимоги на роботі.

Колишня співробітниця мережі поділилася, з якими труднощами доведеться зіткнутися на роботі. Найважче – це вивантаження товару власними руками, без належного обладнання, адже дві електричнi коляски на магазин, що служать для перевезення або вивантаження товару, дуже часто ламаються і відправляються на ремонт, тому поки магазин не отримає заміну – вантаж повинен бути вивантажений власноруч. Це загрожує різними травмами.

Що стосується грошових штрафів за порушення, то тут можна бути спокійними, так як політика компанії не передбачає грошових штрафів. Співробітники не мають ніякої фінансової відповідальності. Але все ж, якщо ви працюєте на касі і у вас часто трапляється брак грошей, то це може стати вагомою причиною для звільнення, тому стежити за роботою все-таки доведеться.

Як виглядає робоча зміна в Biedronkie? Зміни бувають різні. Існує дві основних: з 6 до 14 і з 14 до 22. Але можливі різні варіації та зрушення у часі. Далеко не кожен відпрацьовує повний робочий день (в середньому робочий день триває лише 6 годин).

Lidl

Друга за популярністю в Польщі німецька продуктова мережа Lidl, як кажуть співробітники, є чи не найбільш лояльною по відношенню до своїх працівників. Тут кращі умови праці і платять більше. Співробітник Lidla може розраховувати на зарплату мінімум 2400 злотих брутто (1 738 злотих на руку). Це дещо більше, ніж платить найбільший конкурент Lidla – Biedronka. Працівники мережі Lidl також можуть розраховувати на пакет пільг, не пов’язаних із заробітною платою. Компанія пропонує приватну медичну допомогу для співробітників та їх сімей, а також страхування життя.

Гіпермаркети Tesco, Auchan, Carrefout

У великих гіпермаркетах ситуація, мабуть, найскладніша, так як тут людям пропонують найнижчі зарплати, а умови праці практично не відрізняються від менш великих мереж.

Наприклад, зарплата в гіпермаркетах Tesco на руку виглядає наступним чином:
– касири зазвичай отримують 1200-1500 злотих + бонуси (приблизно 200 злотих);
– водії - 3000-4000 злотих;
– працівники складу - близько 10-13 злотих за годину роботи.

Плюси та мінуси роботи в Tesco:

+ можливості просування по службі;
+ мережа, що динамічно розвивається;
+ соціальні проекти;
– постійний тиск з боку роботодавця;
– бонуси, яких немає;
– стрес на роботі;
– безоплатний надурочний час.

Відомі гіпермаркети Auchan і Carrefour пропонують 2000-2100 злотих брутто, а то й менше. Це мінімальна заробітна плата. Однак низька оплата праці може компенсуватися додатковими пільгами (наприклад, приватним медичним обслуговуванням).