logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Підіб'ємо підсумки: скільки українці і поляки витратили на святкування Різдва і Нового року?

Підіб'ємо підсумки: скільки українці і поляки витратили на святкування Різдва і Нового року?
Новорічні свята, безсумнівно, сильно б'ють по гаманцю кожної сім'ї. Але кому вони стають дорожче з урахуванням рівня зарплат і цін?

Згідно R & B Group (група компаній в області досліджень ринку і рекламної діяльності), витрати українців на святкування Нового року за 2017-ий рік зросли майже в півтора рази. Українська асоціація постачальників торговельних мереж (UAPTS) порівняла середні ціни на фрукти в Польщі і в Україні і прийшла до висновку, що поляки платять за них істотно менше. Наприклад, в Польщі апельсини виявилися майже вдвічі дешевше, ніж в Україні. Різниця у вартості мандаринів і лимонів становила 15%. Тільки банани виявилися більш бюджетними саме в Україні, але аналітики пояснили це скромними апетитами польських продавців і особливостями місцевого оподаткування.

За статистикою, святковий стіл для сім'ї з двома дітьми обійшовся українським господиням майже в півтори тисячі гривень. Саме стільки готова витратити середньостатистична українська сім'я на святкування Нового року. Збором інформації про те, скільки готові витратити на свята поляки, займалася дослідницька компанія Deloitte. В середньому громадяни Польщі витрачають 200-300 євро (800-1200 злотих) на сім'ю, що в еквіваленті прирівнюється до 5500-8500 грн. Ця сума повинна покрити витрати на святковий стіл, напої і подарунки для своєї сім'ї і друзям. Але це навряд чи 25% щомісячного доходу поляків. А ось українці готові віддати тільки п'яту частину свого щомісячного доходу.

Підводячи підсумки, можна констатувати, що для покупок, пов'язаних з Різдвом, подарунками та святковим новорічним столом, поляки і українці готові виділяти аналогічний відсоток заробітної плати. Однак різниця в сумі доходу залишається суттєвою. Факт залишається фактом: українці заробляють набагато менше поляків.