logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Перекури на роботi в Польщі. Можна чи ні?

Перекури на роботi в Польщі. Можна чи ні?

У Польщі останнім часом обговорюють поправку до Трудового кодексу щодо куріння. Пропонують, щоб курці працювали більше, так як витрачають на перекури робочий час. Чи внесуть ці зміни і на яких умовах, поки невідомо. Але ми вирішили поцікавитися, що про це сказано в законі.

Трудове право безпосередньо не регулює проблему перерви на куріння. У статті 134 Трудового кодексу знаходиться запис про те, що якщо щоденний робочий час співробітника становить не менше 6 годин, працівник може скористатися перервою, яка не менше 15 хвилин. Він може вибрати собі момент, коли він це зробить. Внутрішні правила місця роботи повинні містити більш докладні інструкції з цього питання.

Відповідно до Трудового кодексу, зазначене положення не поширюється на тих співробітників, які від імені роботодавця керують підприємством, оскільки їх робочий час більш гнучкий. У деяких видів працівників є додаткові перерви. Мова йде про співробітників, основним інструментом роботи яких є комп’ютер. Такі особи мають право на 5-хвилинну перерву протягом кожної години роботи біля монітора.

Також, роботодавець може ввести додаткові перерви. Стаття 141 п. 1 Трудового кодексу говорить про те, що роботодавець має право ввести одну перерву, яка не враховується у відношенні до робочого часу. На практиці це зазвичай призначено для обіду, але її також можна використовувати як перерву на куріння.