logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Переїзд в Польщу: як отримати задоволення від адаптації в новій країні

Переїзд в Польщу: як отримати задоволення від адаптації в новій країні

Наважуючись на зміну країни і переїзд до Польщі, дуже багато іноземців турбуються з приводу того, як пройде адаптація в нових умовах, на скільки складно і довго їм доведеться звикати до іншого життя. Пропонуємо топ корисних порад, які допоможуть з легкістю пережити перші місяці в Польщі, а від адаптації отримати суцільне задоволення.

Отже, перший етап, який допоможе простіше ставитися до переїзду - підготовчий.

Перш за все, ще будучи вдома, треба зайнятися документами. Якщо ви їдете з метою працювати в Польщі, тоді необхідно відкрити робочу візу. Для цього знадобиться підтвердження від роботодавця, що він потребує вашої найманої праці. Якщо ж ви студент, необхідно мати підтвердження, що ви є студентом польського університету. Ну а якщо ви щасливий власник Карти Поляка, в паспорті повинна бути національна віза, отримана на її підставі. Крім того, подбайте про страхування. Звичайно, в деяких випадках можна зробити її і в Польщі (від роботи), але про всяк випадок на перший час нехай буде і своя.

Пункт № 2: Mówisz po polsku?

Якщо ви не зрозуміли про що йде мова у вищезгаданій фразі, тоді цей пункт особливо важливий для вас. Вивчайте мову! Це дуже важливо. Багато хто вважає, що вивчати польську заздалегідь сенсу немає - він схожий на український і білоруський і як-небудь вивчиться вже на місці. Дехто розраховує, що на перший час вистачить і знань англійської. Але за фактом вирішити багато побутових завдань - знайти квартиру, звернутися до лікаря, купити товари - без розуміння польського просто неможливо. Звичайно, середовище, в якому ви будете перебувати, дійсно допоможе у вивченні мови, але граматиці вас люди не навчать. Тому в перші дні перебування в Польщі спробуйте записатися на курси, благо вчитися на них частіше за все можна абсолютно безкоштовно.

Ще одна проблема емігрантів - відсутність звичного кола спілкування. Причому для багатьох вона стає першою і головною. Це залежить, в першу чергу, від характеру і комунікативних потреб кожної конкретної людини. Тому намагайтеся скоріше забрати в Польщу сім'ю (дружину або чоловіка, дітей) або запросити в гості друзів з України чи Білорусі. В крайньому випадку, спілкуйтеся з близькими через відеозв'язок якомога частіше. Ну і не забувайте: культурне життя Польщі дуже активне. Тому відвідування концертів, музеїв, театрів, клубів та інших заходів значно поліпшить вашу самотність. І, до речі, знання польської мови знову стане в нагоді.

Квартирне питання. Вирішити його краще заздалегідь. На щастя в Польщі існує безліч сайтів з пропозиціями житла. У чому плюс оренди житла в Польщі, так це те, що ви не побачите «совкові» ремонти в квартирах. Також власники платять податки на житло, відповідно документи оформляються офіційно. Правда, як і в будь-якій країні, обов'язково заздалегідь дізнайтесь по яким саме рахунками ви повинні будете платити і уважно вивчіть договір оренди. Для цього без знання польської, так само, ніяк.

Користуйтеся громадським транспортом

У Польщі добре розвинена транспортна інфраструктура, тут до вас не під'їде стара «маршрутка» з водієм з сигаретою в роті. Крім цього, тут зовсім інша система оплати проїзду. Ви купуєте квиток не на певний вид транспорту, а на певний час. Залежно від міста, тривалість квитків варіюється. Наприклад, з квитком на 75 хвилин можна їздити 75 хвилин на будь-якому виді транспорту, будь це трамвай, метро, ​​автобус або ж міський поїзд. Таксі в Польщі - досить дороге задоволення, більшість людей користуються Uber. Але якщо бюджет не дозволяє і це, можна скористатися нічними автобусами, ціна на квиток на них така ж, як і на денні. Хорошою альтернативою міському транспорту є міські велосипеди. У багатьох великих містах Польщі вони вважаються муніципальним транспортом. Щоб взяти його на прокат, досить зареєструватися на сайті і внести заставу.

Також ведіть себе за правилами того суспільства, в якому ви перебуваєте. Ви повинні розуміти, що ваша свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини. Тому паркуйтесь в призначених місцях, не паліть там, де це заборонено, та не галасуйте тоді, коли цього робити не можна, і скарг на вас не буде.

Насолоджуйтесь новою країною

Для виконання цього пункту необхідно навчитися отримувати задоволення від усього, що з вами відбувається. Всі труднощі - тимчасові, а хороші враження залишаються на довго. По можливості подорожуйте Польщею. Задоволення це недороге, але воно дозволить вам зрозуміти і полюбити цю країну, перейнятися її духом.

І ще:

Щоб з мінімальною моральною шкодою пережити переїзд в Польщу, потрібно пам'ятати про все вищеперелічене і враховувати ще дещо:

! Життя в Польщі дозволить подорожувати по Європі без віз, наприклад, з'їздити в Італію за одягом, а до Франції за вином.

! У цій країні низький рівень злочинності, поліція патрулює вулиці, камери спостереження є на будинках і в транспорті. Тому перебувати тут дуже безпечно.

! Соціальна захищеність, стабільність економіки і впевненість у завтрашньому дні - так в кількох словах можна описати життя в Польщі.

! У Польщі вас чекають перспективи - великі і дуже великі. Головне, цього захотіти.