logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Переїзд у Польщу: 5 помилок і хибних думок

Переїзд у Польщу: 5 помилок і хибних думок

Переїжджаючи до Польщі на роботу або з метою влаштуватися в якомусь затишному польському місті назавжди, багато іноземців припускаються помилок, які значно ускладнюють адаптацію до нової країни. Щоб уникнути їх, портал Polsha24 пропонує розглянути найпоширеніші помилки, пов'язані з еміграцією в Польщу.

Гроші все вирішують. Припустимо, ви плануєте переїхати в Польщу на ПМП. При цьому у вас є пристойна сума грошей на проживання якийсь час без пошуку роботи в Польщі. Тому ви абсолютно не хвилюєтеся, що не знаєте польської мови, особливостей культури та релігії в країні, менталітету місцевих жителів, в кінці кінців – законів держави. І це головна помилка. Гроші мають властивість закінчуватися і час пошуку роботи в новій країні все ж настане. І тоді вам буде потрібна польська мова (якщо ви, звичайно, думаєте про престижну роботу). Потім, щоб легалізуватися в новому місці, ви зіткнетеся з вивченням питань законодавства. Ну і куди ж без життя в соціумі: у будь-якому випадку спілкування з місцевими жителями не уникнути. Тому рекомендуємо все ж підготувати не тільки гроші, але деякі знання про саму Польщу.

У Польщі тільки нас і чекають. Насправді, Польща для емігрантів пропонує дуже сприятливі умови. Але замість вас ніхто нічого робити не буде. І роботу шукати, і документи робити, і житло оплачувати, в загальному всі побутові питання вам доведеться вирішувати самостійно. Більш того, у своїх правах багато в чому ви будете програвати місцевим жителям. Зрештою: ви поки в країні тільки гості, а поляки – її законні громадяни. Щоб дорівнятися до них, доведеться потрудитися.

Посередникам – зелене світло. Буквально будь-яке питання, що стосується легального проживання в Польщі, можна вирішити за допомогою посередників. Але ми б не радили вірити їм усім беззастережно. Про всяк випадок перевірте того, кому плануєте платити за допомогу. Задавайте питання різним людям, щоб сформувати свою власну думку про посередника. Часом наші співвітчизники намагаються заробити на всьому: наприклад, за похід із вами в банк, якщо ви не знаєте польської, деякі помічники просять до 100 у.о. Завжди діліть обіцяне посередниками на 2, адже, як правило, завдання фірм, які займаються адаптацією іноземців в новій Польщі – отримати від вас максимум грошей.

Маленька батьківщина в чужій країні. Ще одна часта помилка емігрантів – спроба перенести частинку своєї батьківщини на нове місце. Наприклад, відкрити кафе зі стравами своєї національної кухні, або магазин, орієнтований на своїх співгромадян. Звичайно, хтось це оцінить, але все ж навіщо переїжджати в Польщу, щоб шкодувати про це і вічно сумувати за рідними місцями? Щоб легше перенести адаптацію, навпаки – необхідно максимально зануритися в нове середовище: дізнаватися нові звичаї, пробувати нові страви, відвідувати нові міста. Це дозволить вам за максимально короткий термін звикнути до нового життя і полюбити його.

Трошки нелегально не вийде. Багато хто, емігруючи в Польщу, думає, що в цій країні можна цілком нормально жити нелегально. І ця помилка часто для багатьох іноземців стає фатальною. Адже вирахувати, а головне – на довго відправити на батьківщину такого жителя «поза законом» досить просто. Тому, плануючи переїзд в Польщу продумайте всі кроки наперед. Рекомендуємо не грати в ігри з польським законодавством: зробіть все як годиться. Інакше ризикуєте розпрощатися з мрією «жити в Європі» назавжди.