logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Переїзд до Польщі з дітьми – що важливо знати

Переїзд до Польщі з дітьми – що важливо знати

Причини міграції до Польщі громадян з Білорусі та Україні дуже різні. Хтось їде підзаробити грошей, хтось вчитися, хтось використовує Польщу, як тимчасове місце проживання. У всіх цих випадках нерідко дорослі люди переїжджають зі своїми дітьми.

Можна з упевненістю сказати, що східні сусіди Польщі ні економічно, ні соціально, ні політично, не є конкурентноздатними державами для ЄС. У зв'язку з цим, більшість людей, що переїжджають до Польщі, намагаються не просто отримати гроші та відвезти їх додому, але також намагаються осісти тут з усією родиною.

Багато хто, не бачачи для своїх дітей майбутнього на батьківщині, думають, якомога раніше занурити їх в європейське середовище освіти, медицини й послуг. Однак велике бажання перевезти всю родину в Польщу стикається з таким самим страхом змін, який притаманний більшості наших громадян.

Одна справа приїхати самому, розміститися в хостелі, приділяти вільний час тільки пошуку роботи, трохи обмежувати себе в харчуванні. А в разі першої невдачі можна відразу повернутися додому й уже з придбаним багажем знань знову рухати на захід. У випадку з дітьми план переїзду потрібно продумати дещо ретельніше, особливо, що стосується фінансового питання.

Спочатку потрібно визначитися з конкретним містом переїзду, а ще краще знайти там роботу заздалегідь, так як в ньому буде орендована квартира на всю сім'ю, а в подальшому діти будуть відправлені в садок або школу, яка повинна розташовуватися недалеко від квартири. Також повинен бути з собою грошовий запас у разі затримки з працевлаштуванням або інших позапланових ситуацій.

У плані адаптації дітей до нової країни немає нічого складного. Як показує практика, це не складніше, ніж переїзд в інше місто або район у себе на батьківщині. До того ж слід врахувати, що чим дитина молодша, тим швидше вона освоїться з переїздом. Що стосується мовного бар'єру, то він проходить вже через кілька місяців. Діти дуже швидко освоюються в новому середовищі, особливо якщо активно беруть участь у діалогах. Адже в школах і садках всі заняття проходять в ігровій манері, плюс, чуючи тільки польську мову й розмовляючи нею з однолітками, дитина раніше вас опанує мову.

Влаштувати дитину в садок і школу не складе великих труднощів, особливо у великих містах, головне, щоб всі документи були в порядку, візи, реєстрація (zameldowanie). Не буде проблем потрапити навіть у безкоштовні дитячі садки. Плюс відсутність системи хабарів і «поборів» в окремих випадках робить облаштування дитини в Польщі набагато простішим, ніж на батьківщині.

Не бійтеся, що буде упереджене ставлення до вашого чада з боку адміністрації, лише тому, що дитина - іноземець. У Польщі практикується ставлення людина до людини, а не народ до народу, тому кожен конкретний випадок індивідуальний. Якщо є з цього приводу нападки з боку однокласників, то вони, як правило, носять виключно підлітковий характер і запросто врегульовуються за допомогою мирної бесіди з їхніми батьками.

За підсумком року життя зі своєю сім'єю в Польщі, діти настільки до неї звикнуть, що вважатимуть те, що відбувається нормою і точно не будуть відчувати через це дискомфорту.