logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Переїзд до Польщі: возз'єднання сім'ї

Переїзд до Польщі: возз'єднання сім'ї

Часто так буває, що в сучасному світі не завжди можна забезпечити себе тасвою сім'ю гідним життям безпосередньо на місці проживання. Фінансова криза й низький рівень економічного розвитку в рідній країні змушують главу сім'ї або навіть обох батьків залишити свою домівку і виїхати до сусідньої Польщі, для пошуку свого «Європейського щастя».

Дуже великий відсоток трудових мігрантів з країн СНД вважає за краще після закінчення візи оформляти посвідку на проживання та залишатися і далі жити й працювати в Польщі. Причини досить зрозумілі й однозначні - хороший і постійний дохід, прийнятні ціни й можливість будувати плани на майбутнє.

У цьому випадку постає питання - як же перевести в Польщу всіх інших членів сім'ї? Тому що, як показує практика, більшість сімей із часом розпадаються, якщо не вирішити питання переїзду в перший же рік, особливо якщо тільки один тато поїхав працювати, а мама з дітьми залишилася вдома.

На щастя, в польському законодавстві є таке поняття як возз'єднання сім'ї. Тут все просто - якщо дохід у глави сім'ї дозволяє утримувати дружину й дитину, то влада Польщі без проблем піде на те, щоб оформити переїзд всієї родини до батька, головне - представити всі документи, які підтверджують, що це дійсно його сім'я і що є хороший і постійний дохід.

Робота в Польщі повинна бути офіційною, тобто крім оплати податків, повинна бути оформлена страховка, а також вирішено питання з законністю перебування в країні (віза або дозвіл на проживання). Далі потрібна віза категорії «D» для всіх членів сім'ї, щоб можна було перетнути кордон і вже потім, разом з главою сім'ї, подаватися на посвідку на проживання.

Під час збору документів на возз'єднання сім'ї, окрім фінансових паперів потрібно надати договір на оренду житла, з прописаною в ньому сумою на оплату. Так як мінімальна кількість грошей на утримання одного члена сім'ї має становити 500 злотих, оренда ж квартири тут не враховується. Це означає, що сім'я з трьох осіб повинна мати мінімальний дохід в 1500 злотих і плюс до цього оренда квартири, в середньому 1000-1500 злотих.

Також оформляти дозвіл на проживання для дружини й дітей можна, коли вони приїдуть до Польщі самі по туристичній або будь-який інший шенген візі категорії «С». В цьому випадку не потрібно витрачати час на запит національної візи.

Простіше, коли обоє батьків приїхали в Польщу працювати, а вже через деякий час хочуть перевезти сюди дітей. В цьому випадку потрібно піти до адміністрації міста й попросити воєводське запрошення на дітей, щоб зробити їм візу. Під час його запиту, слід надати свої фінансові папери, прописку та запрошення з дитячого садка або школи, де буде вчитися дитина. Тому що, на думку адміністрації, діти не повинні сидіти вдома без нагляду, коли батьки працюють, а влаштувати дитину в садок або в школу при наявності офіційного оформлення в Польщі, не складе великих труднощів.