logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Переїзд до Польщі: реальні плюси й мінуси

Переїзд до Польщі: реальні плюси й мінуси

Перш ніж зважитися на переїзд у Польщу, багато іноземців зважують всі «за» і «проти». І тільки якщо плюси переважують мінуси, рішення стає очевидним. Портал Polsha24 пропонує поглянути на ситуацію реально і підрахувати скільки в імміграції у Польщу переваг, а скільки недоліків.

Отже, що ви втрачаєте, якщо переїжджаєте в Польщу?

По-перше, підтримку близьких родичів і друзів. Скажімо так: якщо ви постійно обговорюєте своє життя з родичами, радитесь по кожній справі, в чужій країні вам цього точно буде не вистачати. Звичайно, є інтернет і телефонний зв'язок, але навряд чи ви будете дзвонити так часто, як робили б це вдома.

Друга складність, до якої варто підготуватися – мовний бар'єр. Навіть якщо ви вчите польську до переїзду, все одно перший час будете боятися говорити, робити помилки, звертатися за допомогою до місцевих жителів. Ще гірше доведеться тим, хто взагалі не познайомиться з польською мовою до переїзду в Польщу.

Третє – конкуренція, якщо це можна так назвати. Справа в тому, що в останні роки в Польщі переїхала величезна кількість іноземців, особливо з України. Це означає, ви напевно зіткнетеся з чергами на виплати (якщо вони вам покладені), отримання посвідки на проживання або місця для дитини в садку чи школі.

Четверте – ціни на житло. Коли білоруси чують про те, скільки коштує в Польщі зняти одно-двокімнатну квартиру, багатьох це просто шокує. З іншого боку, якщо цікавитеся цінами на орендоване житло, то порівнюйте їх з доходами населення.

Дорога стоматологія – п'ятий, але дуже важливий пункт. Безкоштовно тут теж лікують зуби, але є черга. А вона часто немаленька. Більш того, стосується такий порядок навіть дітей. Так що, якщо сильно розболівся зуб, доведеться платити. А це завжди непристойно дорого.

Які плюси переїзду в Польщу?

По-перше, Польща – країна для амбітних людей. І якщо ви давно мріяли відкрити власний бізнес, то це місце вам ідеально підходить. Влада країни надає хорошу фінансову підтримку невеликим приватним фірмам. Якщо ваші амбіції пов'язані з отриманням гарної освіти – вам знову ж пряма дорога до Польщі. Тут величезна кількість різних університетів, закінчивши які можна працювати в будь-який іншій європейській країні.

Друге – можливість бюджетно подорожувати. Цей явний «плюс» називають чи не всі іноземці, які переїхали до Польщі. Мало того, що Польща сама здатна здивувати будь-якого мандрівника. Так ще з країни регулярно здійснюються недорогі перельоти в сусідні і дуже навіть далекі держави.

Третє – стабільність в економічному плані. Хоч Польща і не найбагатша європейська країна, але в той же час вона гідно втрималася під час кризи і показала зростання як ВВП, так і в цілому по різних галузях економіки. Більш того, держава покращує свої показники з року в рік. Будь-який житель країни знає, що якщо він працює, то зможе дозволити собі нормальні умови для проживання, якісні продукти і повноцінний відпочинок.

Четверте – люди. Неможливо пропустити цей пункт. Незважаючи на стереотип про те, що поляки вічно чимось незадоволені, насправді на вулиці або в магазині рідко зустрінеш розлючену людину. Вони багато посміхаються, завжди пропонують допомогу і спокійно реагують на галасливих дітей або черги в магазинах.

П'яте – клімат. У південній частині Польщі температура взимку рідко падає нижче 10 градусів, а весна приходить рано і сонячних днів у році виходить на порядок більше.

Шосте – ціни. Про це знають багато білорусів: навіть фірмові речі в Польщі можна купити значно дешевше, ніж в Білорусі. Те ж саме стосується цін на продукти харчування, побутову хімію.

Сьоме – можливість дуже швидко легалізуватися в країні, особливо в порівнянні з іншими європейськими країнами. Якщо ви безперервно проживете на території Польщі 5 років, можете претендувати на отримання громадянства. А власники КП можуть стати законними громадянами Польщі ще швидше.

Восьме – можливість знайти хорошу роботу навіть без освіти. У Польщі часто потрібні саме «робочі руки», а не «світлі голови». І платити таким працівникам наймачі готові пристойно. При цьому, найчастіше, надаючи житло та непоганий соціальний пакет.

Взагалі, міркувати на тему «плюсів» і «мінусів» міграції до Польщі можна нескінченно довго. Тут кожен повинен вирішувати сам. Тим більше, що недолік для одного – для іншого взагалі не проблема.