logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

ПДР і штрафи в Польщі: що важливо знати

ПДР і штрафи в Польщі: що важливо знати

У Польщі інші правила дорожнього руху й традиційні моделі поведінки на дорозі. Автомобілісти з пострадянського простору повинні пам’ятати про це, щоб уникнути штрафів і більш серйозного покарання.

Нижче будуть перераховані найбільш поширені причини штрафів у РП у 2018-му році.

Зверніть увагу! Іноземці, що не проживають постійно в Польщі, повинні виплачувати штраф готівкою. Це вимога закону називається “mandat gotówkowy” на відміну від “mandat kredytowany/kredytowy”, що передбачає оплату на банківський рахунок поляком, що проштрафився, або іноземцем з видом на проживання.

Автомобілістам

1. На що звернути увагу в автомобілі?

Основні моменти:

• Обов’язково обзаведіться автокріслом для кожного пасажира віком до 12 років. Відсутність дитячого крісла безпеки тягне за собою штраф 150 злотих.
• Якщо забудете пристебнутися ременем безпеки, доведеться платити штраф 100 злотих за кожного не пристебнутого, в тому числі водія.
• За не включене ближнє світло платять: вдень — PLN 100, вночі — вдвічі більше (200 PLN).

2. Штрафи за перевищення швидкості

Це найпопулярніший вид штрафів. Сума прямо пропорційна ступеню перевищення допустимого швидкісного режиму:

• якщо перевищили швидкість на 10 км/год, доведеться сплатити в польську скарбницю 50 злотих;
• на 11-20 км/год — 50 – 100 злотих;
• на 21-30 — 100 – 200 злотих;
• на 31-40 — 200 – 300 злотих;
• 41-50 — 300 – 400 злотих;
• від цифри 51 — 400 – 500 злотих.

3. Надмірне тонування вікон

У Польщі туристу з колишнього СРСР доведеться відвикати від улюблених сильно затемнених стекол.
Законодавство передбачає наступні показники незатемненості вікон:
• для вітрового скла – не менше 75%,
• для двох передніх стекол – від 70%.
Якщо вікна затемнені більше, вітчизняного автолюбителя можуть і не пропустити польські прикордонники.

4. Використання детекторів фоторадарів

У Польщі багато фоторадарів, так що лихачам доведеться стежити за швидкістю й не використовувати спеціальні прилади для виявлення радарів – це протизаконно.
Увага! Якщо такий детектор виявлять, доведеться заплатити чималий штраф – до 3000 PLN, навіть якщо ви не перевищували швидкість.
Пам’ятайте, що фоторадари в РП фіксують особу порушника, марку та модель авто, а також дані про точний час і місце перевищення швидкості.

5. Правила паркування

Водiй у Польщі не повинен забувати про платне паркування у великих містах. Як правило, в центрі за паркувальне місце доведеться платити. Зробити це можна в найближчому автоматі або через мобільний сервіс, наприклад, mobiparking SkyCash. Отриману квитанцію кріплять до лобового скла.
Порушника чекає штраф, який співробітник Міської варти прикріпить двірниками до скла або надішле за адресою реєстрації ТЗ.
Не радимо в Польщі паркуватися в недозволених місцях. Зазвичай це неможливо зробити, так як місцеві влади встановлюють спеціальні стовпчики, болларди, в місцях, де не можна ставити автомобілі.
Але це не означає, що якщо стовпчиків немає, то можна паркуватися. Дивіться в першу чергу на знаки. Якщо вони забороняють займати громадський простір, то поляки цілком здатні зателефонувати у відповідну службу та донести на порушника.

Велосипедистам

Поляки люблять велоспорт, особливо в теплу пору року. Велосипедистам слід поступатися дорогою, так само як і пішоходам. В іншому випадку можна «заробити» штраф у 350 злотих.
Самих велолюбителів теж нерідко штрафують, наприклад, за переїзд пішохідного переходу на велосипеді. Але в цілому інфраструктура для велосипедистів в РП досить розвинена і велодоріжки прокладені повсюдно.

Пішоходам

Джерело штрафів для пішоходів у Польщі – перебiгання дороги в довільному місці. За це можна отримати 100 злотих штрафу, а за перехід на червоне світло — тільки 50 PLN. У кращому випадку вам прочитають лекцію про те, як потрібно переходити дорогу.

Увага! За спробу дати хабар в РП можна потрапити у в’язницю на довгі місяці і навіть роки – від півроку до 8-ми років.

Тепер ви знаєте багато про ПДР і найпоширеніші штрафи в Польщі, щоб уберегти себе та близьких від мимовільного правопорушення. Успіхiв вам!