logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

П'ять найсучасніших польських музеїв

П'ять найсучасніших польських музеїв
Їх часто можна сплутати з космічними кораблями або з дослідними станціями з «Зоряних воєн», адже скляні або кам'яні велетні занадто виділяються на тлі польської міської забудови. А є й такі, які ховаються від очей туристів десь у лабіринтах міських підземель. Всі ці таємничі футуристичні конструкції і підземні світи — ніщо інше, як сучасні музеї і цілі наукові центри Польщі, які рекомендуємо відвідати.

Сілезький музей (Катовіце)

Відкритий 1929 року, музей знаходився в будинку на вулиці Добровольського, а свого сучасного вигляду набув зовсім недавно. Нова скляна будівля побудована на території колишньої шахти кам'яного вугілля «Катовіце», що аж ніяк не випадково, адже Сілезія — це головний польський гірничодобувний регіон. Скляні бокси, які можна побачити з вулиці, — це лише «верхівка айсберга». Насправді три рівня музею знаходяться під землею. Експозиція розповідає про історію регіону, а також про традиції мистецтва Сілезії.

Адреса: al. W. Korfantego 3 і ul. T. Dobrowolskiego 1 (стара будівля).

http://www.muzeumslaskie.pl

Підземелля ринку (Краків)

А ви коли-небудь думали, прогулюючись по Краківському ринку, що десь під вашими ногами, існує ще один таємничий світ історії цього міста? Підземелля ринку — це частина Історичного музею Кракова, який сам по собі є надзвичайно цікавим, але підземний світ каменю, металу й скла — це дійсно щось особливе і цікаве.

Адреса: Rynek Główny 1.

http://www.mhk.pl/oddzialy/podziemia-rynku

Центр науки Коперник (Варшава)

Найбільший в Польщі інтерактивний музей, присвячений науці. Це не типовий музей, адже тут немає звичних нам експонатів під склом. У Центрі оживають закони з ваших шкільних уроків фізики, хімії та біології, на реальних приладах показано та пояснюється, як вони діють. Тут можна і потрібно чіпати, крутити, перекидати й пересувати експонати. Якщо хочете перевірити, чи праві були Архімед і Ньютон, або спробувати грати музику, обертаючи педалі велосипеда, — вам сюди. Центр науки Коперник — це «Мекка» для польських школярів, яких сюди привозять звідусіль, тому готуйтеся до шуму навколо і не дивуйтеся, якщо доведеться боротися за можливість покрутити ручку приладу з яким-небудь першокласником.

Крім усього іншого, Центр пропонує відвідати Планетарій та Ботанічний сад на даху будівлі.

Важливо: квитки в Центр науки Коперника краще купувати заздалегідь на сайті Центру.

Адреса: вул. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

http://www.kopernik.org.

Європейський центр солідарності (Гданськ)

Музей розповідає історію польської Солідарності — робітничого руху, який звільнив Польщу від комунізму й визначив її майбутнє на довгі роки. Місце було обрано не випадково, адже саме тут проходили перші протести, які пізніше переросли в загальнопольській рух. Саме тут починав свою професійну кар'єру майбутній президент Польщі і лідер Солідарності Лех Валенса.

Адреса: пл. Solidarnosci 1

http://www.ecs.gda.pl

Музей історії польських євреїв POLIN (Варшава)

Цей заклад було названо Європейським музеєм року, ми вважаємо цілком справедливим. Воно не тільки розповідає дуже цікаву й трагічну історію євреїв у Польщі, а й пропонує ряд подій відповідної тематики: дебати, зустрічі, театральні перформанси, концерти, міські квести, виставки, дослідницькі проекти.

Адреса: вул. Mordechaja Anielewicza 6.

http://www.polin.pl