logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Отримання водійського посвідчення в Польщі

Отримання водійського посвідчення в Польщі

Практично у кожної людини в житті настає такий момент, коли вона розуміє, що хоче водити автомобіль і отримати водійські права. Але що робити, якщо ви переїхали на постійне місце проживання до Польщі?

Сьогодні портал Polsha24 постарається розповісти, як отримати заповітне водійське посвідчення без польського паспорта.

Вид на проживання

Якщо ви зважилися на навчання в автошколі - без виду на проживання у вас нічого не вийде. З картою поляка вам дозволять пройти навчання, але до складання державного іспиту просто не допустять.

Подача документів

Перед тим, як підписувати договір з автошколою, вам необхідний «Profil Kandydata na Kierowce», який можна отримати в «Urzędzie Miejskim». Даний державний орган є в кожному польському місті та, як правило, має свою електронну сторінку. Там ви зможете дізнатися час роботи, адресу й номер кабінету, куди потрібно звернутися.

Profil Kandydata na Kierowce вам видадуть протягом декількох хвилин і абсолютно безкоштовно. Після чого можна сміливо відправлятися в автошколу.

Вартість навчання в автошколі складає від 1500 до 2000 злотих. Все залежить від самої школи, категорії прав і на якому автомобілі (з механічною або автоматичною коробкою передач) ви хочете пройти навчання.

До речі, в Польщі є автошколи, де навчання проходить російською мовою, але, як правило, там готують водіїв вантажівок і далекобійників. Що стосується категорії В, можливо, вам підберуть російськомовного інструктора, але іспит доведеться складати польською, англійською або ж німецькою мовою на вибір.

Багато автошкіл співпрацюють з медичними центрами і тому медичну комісію ви зможете пройти там же і за дуже короткий час.

Подача документів займе у вас всього кілька хвилин, після чого вам обов'язково розкажуть коли та куди приходити.

Навчання

Навчання в автошколі дуже відрізняється від нашого. Вивчення теорії займе 1,5-2 тижні. Що ж стосується водіння, то в Польщі кожен курсант повинен виїздити 30 годин. А інструктор скаже, що його підопічний абсолютно готовий для складання іспиту.

Складання іспиту

Внутрішній іспит у багатьох польських школах лише формальність. У деяких їх і зовсім немає.

Теоретичний і практичний іспити проходять у «Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego», скорочено WORD. Вартість теоретичного іспиту становить 30 злотих, які ви зможете оплатити на місці. Після цього вам видадуть документ, в якому буде вказана дата, час і місце проходження іспиту.

У Польщі теоретичний тест складається з 32 питань, які оцінюються по-різному. Ви можете зробити 5 дрібних помилок і скласти, а можете зробити всього 2 і не пройти тест. Все залежить від кількості балів, які даються за кожне питання. Час проходження теоретичного екзамена обмежений.

Якщо ви успішно впоралися з теорією, наступним кроком буде складання практичного іспиту. Вартість його складе близько 150 злотих.

Швидше за все, практичний іспит буде призначений через тиждень після письмового. Процедура складання складається з трьох етапів:

1. Показати як включити фари, де знаходиться двигун або куди заливати рідину для очищення скла.
2. Майданчик: естакади або парковка. Тут все залежить від того, що трапиться в картці, яку вам покаже екзаменатор.
3. Місто. Практичний іспит у місті проходить по тих вулицях, по яких ви вчилися їздити зі своїм інструктором з автошколи.

Головне - уважно слухати екзаменатора і не робити різких рухів!

Після того, як вам видадуть заповітний папірець, де буде написано «складено», ви можете сміливо вирушати в WORD, де вам пояснив, що робити далі.

Видача водійського посвідчення

Посвідчення водія в Польщі видається протягом 7 робочих днів, причому видає їх не WORD, а той самий «Urząd Miejski». За видачу вам необхідно буде заплатити близько 100 злотих.

Ви також зможете відслідковувати, на якій стадії знаходиться ваше водійське посвідчення, за допомогою спеціального сайту, про який вам розкажуть ще в автошколі.

Що стосується перездач, то тут потрібно бути готовим до деяких грошових витрат. Вартість перездач у Польщі досить висока, все залежить від міста і який раз ви перескладаєте іспит.

Однак, якщо вирішувати теоретичні тести, уважно слухати інструктора й постаратися не нервувати, перездача вам буде просто не потрібна!