logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Особливості розрахунку PIT для українців

Особливості розрахунку PIT для українців

Все більше українців приїздить до Польщі на роботу, а відтак повинні сплатити податок на доходи фізичних осіб (PIT).

Метод та спосіб оподаткування іноземців залежить від типу договору, місця роботи, місця проживання, а також часу вашого працевлаштування. Наголошуємо, що подавати податкову декларацію потрібно обов’язково, незалежно від того, працювали ви офіційно протягом цілого року чи кількох тижнів.

Працюючим громадянам України в Польщі роботодавець до кінця лютого зобов’язаний надати форму PIT-11 або IFT-1 / IFT-1R. Це документи, в яких міститься інформація про доходи, які ви отримали, працюючи в нього, а також інформація про сплачені відрахування з заробітної плати на податок на доходи протягом минулого податкового року. Тип документа залежить від того, який вид прибутку ви отримуєте в Польщі.

Декларацію PIT-37 слід подати до 30 квітня. Можна це зробити у відділені податкової служби відповідно до місця вашого проживання, де у разі питань вас одразу проконсультують фахівці. Втім все більше людей обирає спосіб декларування через Інтернет. Це зручно, швидко та дійсно просто. Без електронного підпису ви можете скласти свою декларацію й для цього вам потрібно мати особистий податковий ідентифікатор (PESEL/NIP), вписати ім’я та прізвище, дату народження, квоту доходу (тобто дані з PIT-11), квоту доходу за минулий рік та електронну адресу.

Існує, наприклад, програма e-pity, яка дуже проста та доступна у користуванні, а також вигідна тим, що зареєструвавшись один раз, вам не потрібно буде знову заповнювати поля з особистими даними. А також програма пам’ятає ваші доходи з минулих років, а наприкінці подачі декларації розраховує суму та дату повернення податку. Більше про програми електронного декларування доходів у Польщі тут http://www.pit.pl/pit-online/