logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Основні моменти роботи в Польщі за біометричним паспортом

Основні моменти роботи в Польщі за біометричним паспортом

З того часу, як Україна отримала безвізовий режим з ЄС, багатьох цікавить питання: чи можна працювати в Польщі з біометричним паспортом, не маючи робочої візи? У цій статті ми коротко нагадаємо основні вимоги до такої праці.

Щоб легально працювати в Польщі, іноземцю з біометричним паспортом потрібна заява від роботодавця або дозвіл на роботу. Українці, які приїхали за безвiзом, можуть вже на території Польщі знайти собі роботу й отримати від роботодавця необхідні документи.

Перед прийомом на роботу, роботодавець зобов’язаний укласти з працівником трудовий договір. Також підприємець подає заяву до ZUS. Це потрібно для того, щоб застрахувати майбутнього працівника. Якщо працівник не підпише трудовий договір, то така робота вважається нелегальною. Роботодавець може заплатити штраф у розмірі 5000 злотих, а працівник – депортацію і заборону в’їзду в країну.

При роботі за безвізом, іноземець може змінити місце роботи, але тоді новий роботодавець знову зобов’язаний його зареєструвати.

З біометричним паспортом громадянин України може працювати в Польщі не більше 90 днів. Після закінчення цього терміну йому потрібно отримувати робочу візу типу D або оформити посвідку на проживання.