logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Очима студента: безкоштовні події, які варто відвідати

Очима студента: безкоштовні події, які варто відвідати

Мене звуть Ілля, в Польщу я переїхав 3 роки тому. У цьому циклі статей я розповім про те, з чим стикається пересічний студент після переїзду до Варшави. У кожній частині, присвяченій окремій темі (транспорт, харчування, штрафи, музеї), я постараюся висвітлити столицю з позиції українського студента, дати деякі корисні поради, (вироблені шляхом спроб і помилок) і, звичайно ж, викласти все це максимально лаконічно, цікаво і об'єктивно. Не соромтеся висловлювати свою думку з приводу цього експерименту в коментарях.

Ще з часів Стародавнього Риму засновники гладіаторських боїв (зараз їх, мабуть, замінили продюсери) знали, що необхідно для заманювання народних мас - хліб і видовища. Про те, де і як дорого можна роздобути в Польщі хліб насущний ми з вами обговорили в минулому випуску, так що саме час перейти до розваг, які не будуть вам коштувати ні копійки.

Ніч музеїв - перше з таких чудових заходів. Акція, приурочена до Всесвітнього Дня музеїв (який відзначається 18 травня) вперше була проведена в Берліні навесні 1997 року. Ідея, покликана заманити молодь, мала запаморочливий успіх і ось уже двадцятий рік цей захід абсолютно безкоштовно відкриває двері музеїв для бідних і охочих до знань нас з вами. Живучи у Варшаві, я встиг відвідати Ніч музеїв 3 рази і отримав з цього досвіду пару важливих уроків:

Порада 1. Виберіть для себе один музей, який вам відвідати найцікавіше. Де безкоштовний сир, там багато мишок - в цьому ви переконаєтеся, як тільки потрапите в кілометрову чергу в Музей Коперника. Як не сумно це визнавати, але відвідування більше одного музею в цю ніч можна вважати великою удачею або ангельським терпінням (потрібне підкреслити).

Порада 2. У деякі місця варто приходити заздалегідь. Ні, справа не в черзі. Точніше не зовсім в ній: деякі місця такі, як шоколадна фабрика Веделя і оглядова тераса в Палаці Культури і Науки мають обмеження на кількість відвідувачів. Як підсумок, маємо типовий соціалізм: блага безкоштовні, але вистачить не всім.

Порада 3. Як би дивно це не звучало, Ніч музеїв не самими ними ж багата. Не зациклюйтеся на відвідуванні всіх місць «адже безкоштовно ж». У цю ніч перетворюється все місто: з'являються намети з їжею, в парках під місяцем грають музиканти, в нескінченних чергах проводяться ігри та конкурси, роздають подарунки. Навіть якщо ви не любите музеї, цей захід відмінний привід вибратися кудись з друзями.

Співаючі фонтани

Якщо Ви проводите це літо у Варшаві, то вам обов'язково варто відвідати мультимедійний парк фонтанів. Цей комплекс, відкритий у 2011 році на честь ювілею міського представництва водопроводу та каналізації, організовує світломузичні уявлення з травня по вересень щоп'ятниці і щосуботи. Початок «концерту» варіюється від 21:00 до 21:30 та триватиме 30 хвилин. Щороку організатори складають оригінальну програму.

Читайте також: Очима студента: де швидко і недорого пообідати у Варшаві

Порада: якщо у вас є зайвий тиждень і трохи терпіння, я б радив проігнорувати щорічну церемонію відкриття фонтанів. Як правило, церемонія триває стільки ж, але величезна кількість людей не дасть вам побачити водне шоу у всій красі (хіба що знайдеться хтось, здатний взяти вас на плечі). В інші ж дні, глядачів помітно менше.

Річниця Варшавського Повстання може шокувати людину, яка недостатньо обізнана про те, як в Польщі прийнято відзначати «День W». Деякі назвуть цю подію спірною, але пережити 1 серпня, перебуваючи на вулицях Варшави, це справжній емоційний шок. У перший день серпня, рівно о 17:00, зупиняється абсолютно весь транспорт, включаються всі наявні в місті сирени, а вулиці застилає димом. Відчуття, які переживає людина в цей момент, варіюються від легкої паніки (сирени підсвідомо викликають почуття небезпеки) до неймовірного натхнення. День пам'яті Варшавського повстання є прекрасним прикладом того, як повинна виглядати народна пам'ять.

Порада: в цей день варто розраховувати свій час дуже акуратно. Справи і поїздки по місту краще закінчити до 17:00 або відкласти до більш пізніх вечірніх годин - через зупинку транспорту збивається розклад руху і утворюється величезна кількість дрібних пробок, що може неабияк попсувати вам дорогу.

Католицький День Святого Миколая

Свято, яке відзначається 6 грудня, традиційно пов'язане з урочистим відкриттям головної ялинки країни (якщо ви втомилися від класичної хвойної статуї на Замковій площі з 2016 року біля Музею Культури і Науки базується своя, «альтернативна» ялинка). Свято супроводжується концертом, феєрверком і великою кількість людей. У цей день так само офіційно відкривається різдвяний ярмарок Старого Міста. Якщо вам категорично не вистачає новорічного настрою в холодну зимову пору, однозначно рекомендовано до відвідування.

Порада: вдосталь погулявши, рекомендую йти зі Старого міста пішки, бо автобуси перетворюються на подобу українських маршруток і просто не в змозі обслужити таку кількість пасажирів.

Сильвестр

Якщо вас не приваблює ідея класичного домашнього застілля, варто відвідати святкування Нового Року в столиці Польщі. В кінці минулого року свято переїхало з Національного стадіону на набережній біля моря Дефілад (перед Палацом Культури і Науки), так що дістатися туди не складе проблем. Організатори складають програму, що включає в себе концерти польських зірок (часто вони виконують і традиційні новорічні пісні, на зразок Rockin 'Around the Christmas Tree або Jingle Bells), салют, шоу талантів, каток і масштабний новорічний ярмарок. Традиційно свято починається о 19:00 і триває до 1:30.

Порада: це може здатися банальним, але, якщо плануєте бути на площі тривалий час, постарайтеся взяти з собою термос з гарячим чаєм (або іншим напоєм) - їжа і напої з лотків невиправдано дорогі, а новорічна ніч може видатися дійсно холодною.

На цьому закінчуються заходи, які я відвідав, не витративши ні копійки, і залишився повністю задоволений витраченим часом. Не соромтеся ділитися в коментарях безкоштовними заходами, які ви вважаєте гідними відвідування. Наступна частина буде присвячена подіям, які потребують від вас невеликої плати за квиток, але без сумніву варті витрачених грошей.