logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Нові закони щодо ввезення машин з іноземними номерами

Нові закони щодо ввезення машин з іноземними номерами

З 25 листопада набули чинності нові закони, які змінюють норми ввезення транспортних засобів з іноземними номерами на територію України. Про це повідомляє Державна фіскальна служба України.

Що ж змінилося і чому закони №8487 и №8488 настільки сильно потрясли власників авто з іноземними номерами? Як тепер можна буде ввозити автомобіль на Батьківщину, якщо транспортний засіб зареєстровано на нерезидента (це стосується і машин для особистого користування)?

Громадяни України мають право тимчасово возити автомобілі, які зареєстровані в іншій країні терміном до одного року, за умови, що будуть сплачені всі митні платежі. Гроші за розмитнення автомобіля не повертаються. Спеціальний калькулятор допоможе розрахувати платежі для конкретного автомобіля.

Якщо ж ви тимчасово проживаєте в Польщі і хочете з’їздити в Україну в гості, то потрібно стати на консульський облік. Тоді автомобіль може бути без розмитнення в Україні 60 днів протягом року.

Громадяни резиденти можуть переміщати транспортний засіб в режимі транзиту при єдиній умові – сплата застави. При цьому застава становить суму митних платежів, які потрібно сплатити за ваш автомобіль.

Акцизний податок на новий автомобіль залежить в основному від виду палива і об’єму двигуна. Наприклад, якщо машина на бензині і двигун 1000, то податок – 50 євро, якщо 3000 – 100 євро. Автомобілі на дизельному паливі з двигуном 1500 – 75 євро, а з 3500 – до 150 євро. Формула розрахунку приблизно наступна: ставка = ставка базова помножити на коефіцієнт двигуна і на вік двигуна.

При перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, власнику такого автомобіля загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

Українці зреагували на новий закон по-різному. Але на даний момент заблоковані всі пропускні пункти на кордоні з Польщею, крім Смільниці. Власники авто з іноземною реєстрацією зібралися, щоб висловити свій протест. Кордон був заблокований 25-26 листопада і протестуючі називають дану акцію безстроковою. Постраждали випадкові мандрівники, які в момент початку акції хотіли перетнути кордон. Пропускають тільки машини з дітьми або з пасажирами, яким може знадобитися медична допомога.