logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Нові правила на українському кордоні. Тепер треба заповнювати декларацію

Нові правила на українському кордоні. Тепер треба заповнювати декларацію

При перетині польсько-українського кордону тепер всіх мандрівників просять заповнювати митну декларацію. Про це у своєму відео-ролику розповів блогер Андрій Марисюк, який 14 вересня їхав із Польщі до України.

– Ми їхали з Польщі в Україну і після того, як у нас забрали паспорти на перевірку (хто не знає, це стандартна процедура), нам усім видали декларацію для заповнення. На питання до прикордонників: що це за декларація і для чого вона потрібна? Нам ніхто нічого конкретно не сказав. Але сказали, що це нові правила, заповнювати її повинні всі, хто старше 16 років, та інформацію треба вказувати чесно, – розповідає Андрій Марисюк.

За словами блогера, заповнені декларації після зібрали співробітники митної служби. Автобус відправили на огляд на яму, а пасажирів відправили на митний контроль і абсолютно у всіх ретельно перевірили сумки з речами. Він додав, що кордон вони проходили близько 8 годин.

– Для чого потрібні ці декларації нам ніхто толком не пояснив, але там є пункт, хто скільки віз валюти, цінних металів і т. д. І при цьому, все треба заповнювати правильно. Тому, що на зворотному боці документа є такий пункт, що якщо я вкажу щось неправильно, це буде каратися за законом. Я думаю, що так хочуть дізнатися, скільки грошей заробітчани везуть в Україну, – припускає Андрій Марисюк.

Блогер зазначив, що ще кілька тижнів тому заповнювати подібні документи на кордоні не вимагали.