logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Нові можливості в Польщі для абітурієнтів з України

Нові можливості в Польщі для абітурієнтів з України

Відносно недорога освіта в порівнянні з іншими європейськими ВНЗ, отримання диплома, який відкриває дорогу на європейський ринок праці – все це позначається на зростаючій популярності польської вищої освіти серед іноземних абітурієнтів. Особливо високий попит на вищу освіту в Польщі серед українців. В цьому році у потенційних абітурієнтів з України з'явилася ще одна можливість вступити в польські ВНЗ.

Вроцлавський Університет

Як повідомляє Gazetawroclawska, Вроцлавський університет вперше почав набір студентів на магістерську й бакалаврську програми української філології з англійською мовою. До цього часу там були тільки студії першого та другого ступеня виключно з української філології. Однак, починаючи з цього року, студенти зможуть не тільки вивчати мову, культуру та історію України, а й отримати необхідні знання та навички, щоб в подальшому мати можливість працювати перекладачами з польської на українську й англійську мови.

– На студіях другого ступеня ми пропонуємо поміж іншого два семестри мови адміністрації та бізнесу, а також в якості факультативних курсів – елементи права для філологів, – розповідає доктор Сільва Вуйтович.

– Ми також пропонуємо блок перекладацьких занять, адресованих тим, хто захоче після закінчення навчання скласти державний іспит на присяжного перекладача, – додає Сільва Вуйтович.

В даний момент попит на перекладачів саме даної спеціалізації зростає у зв'язку з посиленням економічного співробітництва між Польщею та Україною. Тим більше що у Вроцлаві все більше компаній створюють саме приїжджі українці. Крім цього, професійні перекладачі, які будуть одночасно володіти українською та англійською мовами, потрібні неурядовим організаціям.

Університет Марії Склодовської-Кюрі в Любліні

Люблінський університет Марії Склодовской-Кюрі також зробив крок назустріч студентам з-за східного кордону, в тому числі з України. Цього року там відкрили набір на новий напрямок навчання – Studia Wschodnie. Майбутнім випускникам обіцяють знання в області політичних, юридичних, економічних і соціально-культурних систем в державах Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.

Абітурієнтів набирають на програму бакалаврату за двома спеціалізаціями: Євразійська й Східноєвропейська. Остання якраз передбачає детальне вивчення процесів в Україні, Росії, Білорусі, прибалтійських країнах.

Українські студенти, які мають документально підтверджене польське походження або Карту поляка, які вже навчаються в університетах Польщі, можуть скористатися стипендіальною програмою від Фонду «Допомога полякам на Сході». Нещодавно там прийняли рішення про початок нового прийому заявок на стипендію, яка покриває весняний семестр 2017/2018 навчального року.

Подаватися можна з 11 квітня по 15 травня 2018 року. Переможців оголосять 15 червня, і вони отримають стипендію в розмірі 3000 злотих брутто за семестр.

Ще один прийом заявок у рамках цієї ж стипендіальної програми почнеться згодом вже на осінній семестр 2018/2019 навчального року. Подаватися тоді зможуть і студенти з України, які тільки вступили до польського ВНЗ.