logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Нострифікація українського диплому в Польщі

Нострифікація українського диплому в Польщі
Нострифікація — процедура визнання дипломів навчальних закладів інших країн. Усі сертифікати і дипломи, отримані вами в Україні, можуть бути легалізовані в Польщі.

Іноземні документи про освіту признаються в Польщі:

– відповідно до міжнародних угод про визнання освіти;
– шляхом нострифікації

Польща визнає документи про освіту і титули, отримані в наступних країнах:

Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Казахстан, Киргизстан, Корейська Народно-демократична Республіка, Лівія, Литва, Латвія, Македонія, Молдова, Монголія, Німеччина, Росія, Румунія, Сербія і Чорногорія, Словаччина, Словенія, Сирія, Таджикистан, Україна, Узбекистан, Угорщина, В’єтнам.

Визнання іноземного диплому надає вам право на продовження освіти і професійну діяльність в Польщі і здійснюється в індивідуальному порядку.
Якщо ви хочете, щоб ваш диплом визнали в Польщі, вам варто звернутися в Ministerstwо Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Для визнання диплому, треба надати наступні документи:

– заява про визнання диплому про вищу освіту (wniosek)
– оригінал диплому і додаток до диплому, отриманого в Україні,
– завірена копія оригіналу диплому і додатка до диплому
– переклад оригіналу диплому і додатка до диплому (від польського присяжного перекладача).


Документи можна прислати поштою на адресу:

Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa

Або через спеціальний сервіс e-puap. Детальніше про процедуру можете прочитати тут:

Процедура розгляду безкоштовна і триває до трьох тижнів, полягає в перевірці достовірності документів і перевірці відповідності кваліфікації в дипломі освітньо-кваліфікаційному рівню в Польщі.

На підставі результатів перевірки і порівняльного аналізу програми навчання, приймається рішення про визнання диплому про вищу освіту і видається відповідна довідка. Якщо ж ваша програма відрізнялася від польського стандарту, вам буде запропоновано продовжити навчання або пройти процедуру нострифікації, про що теж буде видана відповідна довідка.

Нострифікація

Нострифікація здійснюється науковою радою (urząd zwany – wojewódzkie kuratorium oświaty) в обраному вами польському ВНЗ. Щоб пройти процедуру нострифікації, вам необхідно звернутися із заявою в потрібний вам учбовий заклад і надати наступні документи:

– Заява про нострифікацію диплому (podanie o nostryfikację dyplomu)
– Довідка з Департаменту міжнародної співпраці Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща про необхідність нострифікації;
– Оригінал диплому і додаток до диплому, отриманого поза Польщею,
– Переклад диплому і додатка до диплому, отриманого поза Польщею,
– Оригінал шкільного атестата/свідоцтва про середню освіту, на підставі якої Ви поступили у ВНЗ, який закінчили,
– Переклад шкільного атестата/свідоцтва про середню освіту
– автобіографія польською мовою
– заява, що диплом, отриманий закордоном, не проходив процедуру нострифікації в жодному польському ВНЗ.

Процедура нострифікації платна, залежно від учбового закладу може коштувати від 2000 до 6000 злотих. Оплата береться у будь-якому випадку, незалежно від результату процедури. В деяких випадках, щоб завершити процес нострифікації, вас можуть попросити додатково пройти практику або скласти іспити. Також якщо ви доведете своє скрутне фінансове становище, вартість нострифікації можуть знизити, або зовсім зробити її безкоштовною.

Рішення комісії має бути відоме не більше ніж через 90 днів після подання заяви. Якщо ви додатково проходили дидактичні зайняття, практику або складали іспити, результат повинен прийти не пізніше ніж через місяць після їх проходження. Якщо вашу заяву відхилили, ви можете написати заяву ректорові з метою перегляду вашої справи. Кінцевого терміну для такої процедури не подано.

Якщо процедура нострифікації проходить успішно, ви отримуєте сертифікат, еквівалентний вашому диплому, з відповідним титулом в Польщі. Цей сертифікат треба надати разом з оригіналом диплому, отриманого закордоном. Для лікарів, архітекторів, юристів, ветеринарів процедура може проходити інакше, оскільки від вас можуть зажадати скласти додаткові іспити за додаткову оплату.