logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Нострифікація медичного диплома в Польщі: можливі зміни

Нострифікація медичного диплома в Польщі: можливі зміни

У Польщі не вистачає медиків, а до тих, хто отримував знання поза Європейським Союзом, висувають все більш високі вимоги. Міністерство охорони здоров'я планує ввести зміни, які можуть спростити доступ до професії для тих, хто вивчав медицину поза ЄС. Наприклад українцям і білорусам, які хочуть працювати в Польщі.

Тому департамент планує послабити діючі вимоги. Це також спростить життя полякам, які вирішили вивчати медицину за межами Польщі. Йдеться про те, що їм не потрібно буде здавати частину іспитів.

Непереборна нострифікація

На сьогодні, нострифікаційний іспит, тобто тест на перевірку знань, за першу спробу здають близько 10% випускників іноземних медичних навчальних закладів. Не здавши цього іспиту, не можна перейти до наступного етапу, тобто до кінцевих лікарських іспитів (LEK).

Міністерство охорони здоров'я зараз роздумує над тим, щоб відмовитися від першого етапу. Цю ідею подала група поляків, які навчалися за кордоном. Вони стверджують, що нострифікація занадто суб'єктивна, дорога (одна спроба коштує 2-3 тис. злотих) і дуже складна.

Департамент повідомив, що зараз вони задумалися над тим, щоб ввести зміни в нострифікаційні іспити. Подробиці поки не відомі, але неофіційні джерела свідчать, що міністерство позитивно ставляться до спрощення процедури. Тривають також роботи над іншими рішеннями, зокрема над наданням лікарям не з ЄС, навіть без складання іспиту з академічної різниці, обмеженого права на виконання професії, зокрема роботи в конкретній лікарні під наглядом польського фахівця. Цей проект в найближчому часі перейде у фазу консультацій.

Є голоси і проти

Дана ініціатива має і критиків. На думку заступника голови лікарської палати, професора Ромуальда Краєввського, нострифікація перевіряє знання й від неї не можна відмовлятися.