logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Навіщо вчити польську мову?

Навіщо вчити польську мову?

Кілька тижнів поспіль ми пропонуємо найрізноманітніші ефективні методи та способи вивчення польської мови. Але чи дійсно так важливо знати польську мову? Чи є в цих знаннях якісь перспективи? Якщо ви поки не знаєте відповіді на ці питання, ми вам допоможемо. Пропонуємо вісім найбільш вагомих причин вчити польську мову.

Причина 1. Отримання Карти Поляка

Отримати Карту Поляка можна тільки довівши свою приналежність до польського народу. Щоб це зробити, одних документів мало. На співбесіді у Консула вам доведеться польською мовою відповідати на питання, що стосуються історії, культури, науки Польщі. Можна, звичайно, завчити готові відповіді, але іноді Консул може поцікавитися вашими планами на життя в Польщі, запитати про сім'ю, захоплення й просто поговорити, як то кажуть, «за життя». Ось тут уже без розуміння польської мови й мінімального нею володіння на обійтися.

Причина 2. Престижна робота в Європі

З кожним роком у Польщі зростає необхідність у іноземцях, готових працювати на місцевих підприємствах у найрізноманітніших галузях. І якщо ви плануєте знайти гідну високооплачувану професію в Польщі, доведеться вчити мову. Щоб показати себе професіоналом, розкрити свій потенціал, продемонструвати свої сильні сторони, потрібно як мінімум володіти розмовними навичками, щоб підтримати розмову з керівництвом того чи іншого підприємства й успішно пройти співбесіду.

Причина 3. Отримання освіти в провідних європейських навчальних закладах

Вищі навчальні заклади Польщі – установи, в яких дається освіта європейського рівня. Дипломи тут отримують німці, британці, шведи та інші іноземці. Щоб вступити в один із вищих навчальних закладів Польщі, необхідно як мінімум пройти співбесіду польською мовою. Звичайно, в Польщі є університети, де лекції читають англійською мовою, але послуга ця коштує недешево. Так навіщо ж витрачатися, якщо можна прослухати ту ж лекцію, але польською.

Причина 4. Власний бізнес у Польщі

Польща – рай для малого та середнього бізнесу. Польський уряд забезпечує надійну платформу для ведення свого підприємства легально, без хабарів і конвертів. У країні діє політика взаємодопомоги й дружби між державою та підприємцями. Але без мінімального знання польської мови почати свою справу в Польщі вкрай складно. Звичайно, теоретично можна постійно користуватися послугами перекладача, але на практиці – це дорого та вкрай незручно. Краще знати польську самому, щоб завжди бути готовим до важливої зустрічі або телефонних переговорів.

Причина 5. Особисте зростання й саморозвиток

Якщо ви не з тих людей, хто постійно «вариться у власному соку» і боїться змін, вивчення польської мови ідеально підійде для вашого особистого зростання. По-перше, у польській дуже багато слів, схожих на російські, білоруські та українські. Значить вчити її буде не так складно. По-друге, вивчення будь-якої іноземної мови – відмінна зарядка для мозку. А по-третє, ці знання не раз можуть стати в нагоді вам у майбутньому житті.

Причина 6. Вільне спілкування з поляками під час екскурсій і шоп-турів в Польщу

Польщу дуже люблять туристи й «шопоголіки» з сусідніх країн – України та Білорусі. Уявіть, на скільки комфортнішою буде ваша поїздка в цю країну, якщо ви будете знати польську мову. Багато місцевих визначних пам'яткок і цікавих місць стануть вам доступніше, а в магазинах можна спокійно обговорити з продавцем вартість товару, його технічні характеристики та багато іншого.

Причина 7. Можливість дізнатися про своє польське коріння

Якщо ви власник Карти Поляка, то, можливо, захочете дізнатися більше про своїх польських предків. У інтернету сьогодні багато можливостей, але є ймовірність, що шукати потрібну інформацію доведеться й у польських архівних документах. Знову ж можна знайти перекладача, але навіщо платити за те, що й самому можна перевести?

Причина 8. Література і фільми – в оригіналі

Польща може похвалитися своїми досягненнями як в кіноіндустрії, так і в літературі. Твори багатьох польських письменників визнані класикою світової літератури, а на основі сюжетів для польського кіно можна вивчити історію країни. І ті, й інші краще вивчати в оригіналі, без спотворення перекладачів. Для цього без знання польської мови не обійтися.