logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Національна віза в Польщу для українців: вимоги до страхового полісу

Національна віза в Польщу для українців: вимоги до страхового полісу

Із кожним роком кількість іноземців, які бажають отримати візу для виїзду за кордон, стає все більшою. Громадяни України, які їдуть на заробітки до Польщі на першому місці. За даними офіційної статистики в 2018 році в Польщі працює понад 500 тисяч українців. Це 80% від кількості всіх іноземців. У 2017 році між Польщею та Україною укладено угоду про безвізовий режим, однак, для того, щоб легально працювати за кордоном (за винятком можливості працювати по безвізу), зокрема, в Польщі, необхідна національна віза.

Для того, щоб отримати національну візу, громадянин України повинен подати пакет документів у Генеральне Консульство Польщі або візовий центр ППВА.

У тому числі для оформлення національної візи необхідний документ, що підтверджує наявність медичного страхування в Польщі або медичного страхування з мінімальною сумою страхового покриття 30 000 євро. Такі вимоги, що стосуються медичного страхування подорожуючих вказані в Законі про іноземців від 12 грудня 2013 р.

Вимоги до медичного страхування

У даний час в Україні існує безліч страхових компаній, які готові видавати поліси медичного страхування, однак, як зазначає Польське консульство, не всі страхові поліси відповідають тим вимогам, які передбачені законом, а тому можуть стати підставою для відмови у видачі візи.

У зв'язку з цим Польське Консульство озвучило критерії для страхових полісів, які будуть визнаватися консульськими установами для видачі візи.

У консульських установах будуть прийматися тільки такі страхові медичні поліси, які будуть забезпечувати повну відповідальність страхувальника в межах суми страхового покриття і надання послуг, зазначених у полісі.

Які страхові поліси будуть визнаватися консульськими установами для видачі візи?

Задля забезпечення громадян від неприємних ситуацій за кордоном через неналежне страхування, Польські консульства визнаватимуть для видачі національної візи тільки ті страхові поліси, які відповідають наступним вимогам:

 • Мінімальна сума страхового покриття полісу повинна становити 30 000 євро;
 • Термін дії страхового поліса не може бути коротше періоду перебування іноземця на території Польщі;
 • Страховий поліс повинен забезпечувати всі витрати, які можуть виникати під час перебування за кордоном, такі як:
  - потреба повернення в Україну з медичних причин;
  - надання медичної допомоги за кордоном;
  - невідкладна госпіталізація за кордоном;
  - у зв'язку зі смертю, коли страхувальник зобов'язується покрити надані застрахованій особі кошти для оплати медичних послуг безпосередньо для установи, що надає ці послуги, на підставі рахунку, виданого цим закладом.

Вимоги до медичного страхування

Польське консульство оприлюднило також перелік страхових компаній, поліси яких можуть визнаватися як ті, що відповідають вимогам, про які йдеться в Законі "Про іноземців" і будуть підставою для видачі національних віз, при забезпеченні інших вимог необхідних для видачі такої візи.

Перелік страхових компаній, поліси яких відповідають всім необхідним вимогам:

ПЗУ Україна
ГЛОБАЛ ГАРАНТ
ПРОВІДНА
ГАРДІАН
ЕТАЛОН
КНЯЖА
ЄВРОПЕЙСЬКЕ ТУРИСТИЧНЕ СТРАХУВАННЯ

Якщо ви вибрали страховий поліс іншої фірми (не зазначеної в переліку Польського консульства), то в такому випадку консул проаналізує конкретний страховий поліс у процесі розгляду візової заяви та перевірить, чи відповідає він зазначеним вище вимогам.

Зокрема, консул буде аналізувати, чи буде дане страхування забезпечувати закладам, які будуть надавати медичні послуги на території Польщі, безпосереднє виконання своїх зобов'язань перед ними.

Важливо: Як ми вже повідомляли вище, в разі якщо страховий поліс не відповідає перерахованим вище критеріям, консул має підстави відмовити у видачі візи.