logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Наші в Польщі: «Переїзд був найправильнішим рішенням»

Наші в Польщі: «Переїзд був найправильнішим рішенням»

Портал Polsha24 продовжує публікувати різні історії переїзду в Польщу. Цього разу своїм досвідом зміни місця проживання, особливостями адаптації в іншій країні поділилася читачка порталу – Анастасія – в недалекому минулому громадянка України.

– У Польщі ми переїхали всього два роки тому із Запоріжжя, – починає розмову Анастасія. – Переїхали дружною великою родиною: спочатку батьки з моєю молодшою сестрою, слідом за ними поміняти своє життя вирішили і ми. Причина переїзду проста: низькі зарплати в рідній країні, і навпаки – постійно зростаючі ціни на житло, транспорт, медичні послуги – позбавили нас будь-якої надії на якесь майбутнє. Взагалі, переїзд був досить спонтанним. Навіть не було якоїсь конкретної переваги з приводу міста, де нам зупинитися. У прямому сенсі кидали монетку – випав Білосток.

Незважаючи на те, що до часу нашого переїзду батьки відкрили в Білостоці свою фірму і трохи влаштувалися, ми з чоловіком вирішили жити окремо. Зняли квартиру: спочатку маленьку і за місцевими мірками – дорогу. Чоловік влаштувався на роботу кухарем в піцерію. Робота була непогана, але безперспективна. І він вирішив її змінити. З цим проблем не було: вакансій кухарів у Польщі досить, і він перейшов працювати в престижний ресторан. До цього часу ми знайшли іншу – більш підходящу для нас квартиру. Але і там прожили недовго: господарі вирішили її продати. І ми знову переїхали. До речі, останній варіант виявився найвдалішим. Двокімнатна квартира в хорошому районі обходиться нам сьогодні в 250 у.о. на місяць. У рідному Запоріжжі ми б точно таку за ці гроші не зняли.

Я поки не працюю: зарплата чоловіка дозволяє мені почекати і визначитися з майбутньою професією в Польщі. На Україні після закінчення школи я вступила до медичного інституту, але через зміну місця проживання навчання довелося кинути. Сьогодні я проводжу час з молодшою сестрою, вдосконалюю польську, ходжу на різні курси, відвідую виставки.

До речі, з приводу мови: коли ми приїхали в Польщу, я і двох слів польською сказати не могла. Але це мене анітрохи не злякало. Я намагалася максимально спілкуватися з місцевими, слухала польське радіо, дивилася польські передачі і вже через пару місяців багато розуміла. Пам'ятаю, як приходила в магазин і продавці намагалися заговорити зі мною російською. А я їх зупиняла і просила говорити тільки на польському.

Зараз я вже вільно спілкуюся польською мовою. Більш того, зовсім недавно сама займалася оформленням нової карти тимчасового перебування: готувала і заповнювала польською всі необхідні документи.

Окремо скажу про польську медицину. За страховкою чоловіка мені вже не раз довелося звернутися в місцеву лікарню. І жодного разу я не зіткнулася з будь-якими проблемами. У Польщі величезні черги до вузьких спеціалістів, чекати візиту до них доводиться досить довго, але рівень медицини мене порадував. Тут завжди вислухають всі ваші скарги, при необхідності дадуть направлення на додаткові обстеження і призначать адекватне лікування. За страховкоюі частина ліків для мене безкоштовно, інші оплачую наполовину.

Звичайно, зміна місця проживання дуже змінила наше життя. Не скажу, що все було дуже легко. Але всі труднощі поза сумнівом коштували того. Через два роки проживання в Польщі я можу точно сказати: переїзд був найправильнішим рішенням за останні кілька років.

Взагалі, Польща – країна для життя. Тут створені всі умови, щоб жити комфортно і не відмовляти собі в якихось необхідних речах. Наприклад, всього за два роки ми змогли накопичити на хороший автомобіль. В Україні ми б собі такий точно не дозволили. Багато речей і продукти тут дешевше ніж у нас на батьківщині, а якість в рази вища. Ще мені подобаються поляки. Більшість з них дуже ввічливі і чемні люди, завжди готові допомогти.

Для тих, хто тільки збирається до Польщі скажу так: переїжджайте обов'язково. Але! Підготуйтеся до того, що на перші пару місяців у вас повинні бути з собою гроші: на їжу, проїзд, житло та будь-які непередбачені витрати. Навіть якщо ви знайшли роботу поки були на батьківщині, не дуже розраховуйте на неї. Іноді очікування і дійсність можуть не збігатися, і вам доведеться шукати нове місце роботи. А це – час.

Крім того, будьте готові до того, що ніхто відразу не платитиме вам якусь величезну зарплату. Хіба що ви – супер-унікальний фахівець. І то вам, швидше за все, доведеться це довести на місці.

З перших днів перебування в Польщі змушуйте себе спілкуватися тільки польською мовою – хоча б із місцевими жителями. Це допоможе вам вивчити мову в максимально короткі терміни.

Якщо робочий графік дозволяє, шукайте будь-які можливості ходити на курси, розвиватися і вдосконалюватися. Ви відчуєте себе впевненіше в іншій країні й адаптуєте до місцевого життя дуже швидко. А ще ви значно виросте в очах польського роботодавця. Поляки дуже люблять кваліфікованих працівників, які прагнуть до професійного росту.

Словом, переїжджаючи до Польщі готуйтеся до активного і бурхливого життя, і тоді переїзд і для вас стане найвірнішим рішенням.