logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Народження дитини в Польщі: що важливо знати

Народження дитини в Польщі: що важливо знати

Народження дітей в молодих сім'ях - явище нормальне. У Польщі, крім самих її громадян, медичними послугами, пов'язаними з народженням дітей, також користуються мігранти та гості зі східних країн. Як бути і що робити, коли в молодій сім'ї назріває поповнення?

Слід пам'ятати, що Польща входить до Євросоюзу, тому вся медицина в країні знаходиться на належному рівні, і не варто забувати, що такий рівень досягається не тільки професіоналізмом і конкуренцією у сферах охорони здоров'я, а й своєчасною оплатою страхових внесків усіма громадянами країни. Звідси й виходить те, що за пологи мамі з татом доведеться платити в будь-якому випадку, або через медичну страховку, або безпосередньо грошима в касу установи.

Як зазначалося раніше, в Польщі можуть народжувати не тільки її громадянки. Якщо чоловік з дружиною приїхали на роботу, а згодом дружина завагітніла, то не обов'язково повертатися в свою країну - народити можна і в Польщі. Тут два варіанти: платний і безкоштовний. Безкоштовно жінка спостерігається у лікаря і народжує в державній клініці за умови, що дана медична послуга покрита її страховкою. Якщо страхування немає, то народжувати вже доведеться за гроші, в середньому 3500-5000 злотих - все залежить від міста і регіону, точно так же за гроші можна народити і в приватній клініці.

Серед мінусів безкоштовних клінік - черги на прийом до лікаря, тому записуватися до фахівця потрібно заздалегідь. До того ж аналізи, які теж будуть безкоштовними, можуть бути призначені в різних кінцях міста, що може бути трохи незручно для жінки в положенні, особливо якщо місто велике. Але якщо вагітність у майбутньої мами проходить нормально, то відвідувати лікаря потрібно буде не дуже часто - раз на місяць не більше.

Не варто думати, що якщо ви з іншої країни, то буде якесь упереджене ставлення з боку співробітників клініки. По-перше, лікар - це професія інтелігентна, особливо в Європі, а професіоналу завжди цікаво вивчати у своїй практиці щось нове, а по-друге, всі працівники знають, що народжувати в Польщі, жінка буде не безкоштовно, знову ж таки - або страховка, або платні послуги. Так що, крім усього іншого, іноземці є для них такими ж клієнтами.

Якщо жінка хоче народжувати в Польщі, то необхідно підтягнути свій рівень польської мови: спілкування з доктором, аналізи, медикаменти, пологи та виписка з клініки вже з дитиною - всі розмови ведуться виключно державною мовою. А оскільки, все це питання здоров'я, то потрібно дуже уважно слухати лікаря та виконувати все, що той говорить.

У Польщі дуже добре розвинені центри та «школи» для майбутніх матерів, які допомагають жінці психологічно підготуватися до пологів. Особливо якщо у неї тут немає подруг і друзів, а чоловік, в основному, працює і не може багато часу приділити дружині. До того ж там вона обзаведеться знайомими, підтягне мову й буде слухати поради кваліфікованих фахівців. До речі, послуги деяких таких центрів вже включені в медичну страховку.

Поспішаємо засмутити тих, хто думає, що новонароджений автоматично отримає «паспорт з орлом», тобто громадянство. Якщо у дитини хоча б один з батьків є громадянином РП, то і дитина буде поляком, якщо ж батьки - білоруси або українці, то і дитина буде мати відповідне громадянство.