logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Наближається довгий вікенд у Польщі. Святкують День усіх святих і День поминання

Наближається довгий вікенд у Польщі. Святкують День усіх святих і День поминання

Поляки відомі всьому світу тим, що люблять шанувати традиції. Вже багато десятиліть поспіль у листопаді в Польщі відзначають духовні релігійні свята – День всіх святих і День поминання покійних (Dzień Zaduszny). 

У Польщі 1 листопада відзначають День всіх святих. Це – державний вихідний, тому діє заборона на торгівлю. За кілька тижнів до свята в супермаркетах і на ринках можна спостерігати величезний асортимент свічок, лампадок, штучних квітів і всього, що знадобиться для відвідування кладовища під час свята.

День всіх святих – це, в першу чергу, можливість для католиків пом’янути померлих. У костелах відбуватимуться святкові служби. На кладовищах запалять тисячі свічок. Згідно давньої традиції, поляки напередодні свята пекли спеціальні хліби, які називалися повалки. У давні часи замість свічок на День всіх святих розпалювали всюди багаття.

На другий день листопада свято триває, але набуває трохи інших форм. Назва Задушки походить від того, що моляться за душі, що пішли. У цей день парафіяни приходять у костели та знову на цвинтарі, ставлять свічки, й читають молитви за померлих, а також і за живих, які потребують порятунку. Раніше, 2 листопада також було заборонено працювати, але зараз це вже особистий вибір кожного роботодавця. Тому не всі зможуть насолодитися 4 вихідними поспіль.