logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

На українській митниці почали діяти нові правила перевезення товарів

На українській митниці почали діяти нові правила перевезення товарів

З 4 жовтня набув чинності закон, який регламентує нові правила перевезення товарів через митний кордон. Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на парламентське видання “Голос України”.

Згідно нового закону, процедури митного оформлення товарів будуть значно спрощені. Тепер державні органи, які надають дозвільні документи на перевезення товарів, зобов’язані безпосередньо реєструвати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи “Єдине вікно міжнародної торгівлі”. Мова йде про таких контролерів, як фітосанітари, екологи, ветеринари та інші фахівці, чий висновок потрібен для перевезення товарів за кордон.

Також на митниці тепер не буде радіологічного контролю, який проводився екологами. Представників екологічної служби викликатимуть лише у випадку, якщо пристрої прикордонників показуватимуть перевищення допустимих показників радіаційного фону.

В пунктах пропуску залишаться тільки митники й прикордонники. За їх попереднім оглядом буде ясно, чи потрібно викликати профільних фахівців або ж пропускати товари далі. На прийняття рішення відводиться рівно 2 години. Якщо ж необхідно буде викликати профільних фахівців, то вони повинні прибути негайно та протягом двох годин остаточно вирішити, що робити з товаром (впускати, заборонити пропуск, призначити інспектування і так далі).

Дані про будь-яке прийняте рішення також будуть внесені в інформаційну систему “єдиного вікна”.