logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

На що варто звернути увагу, купуючи нерухомість у Польщі?

На що варто звернути увагу, купуючи нерухомість у Польщі?

Купівля власного житла або ділянки під будівництво – це інвестиція на роки. Чи замислюються нові власники над історією щойно купленого шматочка землі? Чи несе ця історія ризик для покупця в подальшій перспективі? Чи перевіряють майбутні власники всі аспекти житлового питання? Чи розуміють вони всю серйозність можливих наслідків? Відповіді на ці запитання ми знайшли в результатах дослідження «Про що питають поляки, купуючи квартиру».

Всі ми хотіли б жити в спокійному й безпечному місці, тому не лінуйтеся докласти максимум зусиль для пошуку будинку мрії. За словами респондентів, рівень життєвого комфорту безпосередньо пов’язаний з тишею та спокоєм – так вважають 42% опитаних. Чверть респондентів також відзначила важливість хорошої транспортної системи або розташування недалеко від міста. Безпека є переважним фактором для 18% опитаних, а високий благоустрій району – для 17%.

Ціна та якість найголовніші!

Серед усіх аспектів, які можуть вплинути на купівлю нерухомості, найчастіше були вказані ціна та високі стандарти забудовника. Ціну як серйозну причину для вирішення, вказало 90,6% людей, що здійснили покупку і 95,5%, що її планують. На високі стандарти забудовника звертають увагу відповідно 87,5% і 96,3% (опитані з другої групи частіше вказували ціну, як «дуже важливий аспект, а стандарти як просто «важливий»). В наступну чергу люди, які вже мають житлоплощу, вказували метраж (86,9%), інфраструктуру (85%), а також вартість комунальних послуг і розмір податків (84,4%). Ті, що тiльки планують покупку, наполягали на перевірці якості використаних при будівництві матеріалів (95,5%), розмір місячних виплат по іпотеці (93,4%) і обсяг податків і зборів, пов’язаних з актом купівлі (91,4%). Не дивлячись на те, що в піраміді потреб покупця багато аспектів стоять значно вище, більша частина респондентів наполягла, що аналіз ґрунту – це «важливе» або «дуже важливе» питання, на яке слід звернути увагу при прийнятті рішення (69,5%).

– Аналіз ґрунту варто проводити, якщо планується велика інвестиція або спорудження власного приватного будинку. Потрібно це для того, щоб зрозуміти історію цієї ділянки. Погодьтеся, мало хто з нас хотів би жити на місці колишнього складу отруйних речовин, – каже Каміль Черпела, керівник відділу біоремедіації (очищення землі, стічних вод) Menard Polska. – Величезна кількість людей живуть у Польщі, навіть не підозрюючи, що їх будинки перебувають на забруднених територіях. У найближчій перспективі саме вони схильні до ризику прояви хронічних захворювань. Найбільш поверхнева оцінка ґрунту могла б розповісти нам більше про землю, на якій ми живемо, і якими небезпеками може це обернутися в майбутньому.

(Не)обмежений доступ до інформації

Половина людей, які купили квартиру або будинок, отримали інформацію про аналіз грунту від забудовника, але дві третини з них змушені були затребувати його за власною ініціативою. З респондентів, що тільки планують придбати нерухомість, інформацію, з приводу землі отримала тільки одна людина з трьох, і велика частина з них змушена була питати про це самостійно.

Крім того 37% з тих, хто планує купівлю нерухомості, й 44% із тих, що вже її купили, підтвердили готовність відмовитися від покупки, якщо з’ясується, що відповідних досліджень не проводилося. Що цікаво, більше половини респондентів готові були заплатити більше за нерухомість, побудовану на перевіреному й чистому ґрунті (65% планують і 59% купили) або вимагати від забудовника проведення відповідних аналізів (70% і 64%).