logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

На що можуть розраховувати власники Карти Поляка?

На що можуть розраховувати власники Карти Поляка?

Карта Поляка – один з найбажаніших документів для багатьох білорусів і українців. І не тільки тому що з ним простіше переїхати в сусідню країну, знайти там роботу або просто для шопінгу й подорожей до Польщі отримати безкоштовну візу. Насправді, власники КП – володарі більш широких прав і можливостей. Виявляється, цей документ дозволяє не тільки заощадити кошти його власникам, але й примножити свій бюджет.

Отже, для початку – про економію. Щасливі власники Карти Поляка:

1. Звільняються від плати за прийняття та розгляд заявки на видачу польської національної візи.

2. Звільняються від консульського збору за прийняття та розгляд заяви про надання польського громадянства.

3. Звільняються від сплати мита за обробку заяви та видачу дозволу на постійне проживання в Польщі.

4. Можуть отримати безкоштовну невідкладну допомогу лікарів державних установ охорони здоров'я Польщі.

Крім того, власники Карти Поляка, які приїхали до Польщі, мають право на знижку в розмірі 37% при поїздці по країні на громадському й пасажирському транспорті.

Абсолютно безкоштовно власники КП можуть відвідувати деякі державні музеї Польщі. У їх числі – Muzeum II Wojny Światowej в Гданську, Muzeum Historii Polski у Варшаві, Muzeum Łazienki Królewskie у Варшаві, Muzeum Łowiectwai Jeździectwa у Варшаві, Muzeum Marynarki Wojennej в Гдині, Muzeum Narodowe у Кракові, Muzeum Narodowe у Познані, Muzeum Narodowe у Варшаві, Muzeum Pałacu Króla Jana III у Вільянові, Muzeum Sił Powietrznych в Дембліні, Muzeum Stutthof в Штутово, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA, Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 Muzeum Wojsk Lądowych у Бидгощі, Muzeum Wojska Polskiego у Варшаві, Muzeum Zamkowe в Мальборку, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka у Величці, Narodowe Muzeum Morskie в Гданську, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau в Освенцімі, Państwowe Muzeumna Majdanku в Любліні, Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Zamek Królewski у Варшаві – Muze um Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.

Про поповнення бюджету.

Власники Карти Поляка, які вирішили влаштуватися в Польщі й подали заяву на отримання постійного місця проживання, з січня минулого року можуть звернутися до місцевого ужонду за матеріальною допомогою для себе і сім'ї, яка поселяється з ними, на термін до 9 місяців у відповідності з наступною схемою:

З 1 по 3 місяць – 50% від мінімальної заробітної плати по країні на кожного дорослого і 25% – на кожну дитину. З 4 по 9 місяць – 30% від тієї ж суми (якщо мінімальна заробітна плата не зміниться) на дорослого і 15% – на дитину.

Крім того, власники Карти Поляка мають право допомагати консулу в межах своїх повноважень дотримуватися звичаїв країни. Більш того, тим, у кого є КП, не потрібно мати додаткового дозволу на роботу в Польщі й на відкриття власного бізнесу. Можна також отримувати вищу освіту в Польщі, закінчувати різного роду курси, вчити польську зі знижкою, брати участь у науково-дослідних і дослідно-конструкторських роботах відповідно до Закону про вищу освіту та Закону про систему освіти Польщі.

Словом, наявність Карти Поляка робить життя її власників на території Польщі значно простіше та легше. Тому, якщо у вас є можливість отримати цей документ, але ви поки цього не зробили – саме час задуматися.