logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

На чому економлять і куди витрачають гроші українці в Польщі?

На чому економлять і куди витрачають гроші українці в Польщі?

За останніми оцінками, в Польщі близько 2 мільйонів українців. Вони стають не тільки великою групою працівників, але також і споживачами. Тільки в четвертому кварталі минулого року вони витратили в Польщі понад 2 млрд. злотих, хоча і заощаджують вони багато, каже Петро Ідзік з MASMI Poland.

– Українці намагаються жити в більш дешевих регіонах і купувати дешево й оптом. Завдяки цьому вони змінюють свої звички. Вуличні базари дуже популярні в Україні. Але в Польщі їжа на базарах трохи дорожча, ніж в супермаркетах, тому вони вибирають дисконтні магазини й місця з акціями. За різними даними, від 60 до 80 відсотків грошей, які заробляють українці в Польщі, передаються родичам в Україну. Значна частина українців може прожити місяць на 200-500 злотих, – каже Петро Ідзік.

Українці в Польщі купують і цінують бренди польського одягу, які, на їхню думку, дешевші й кращі, ніж в Україні. Вони також допомагають один одному і часто спілкуються – як в реальному, так і у віртуальному світі. Як каже Петро Ідзік, українці мають не тільки профілі в соціальній мережі Facebook, але і в російському ВКонтакті. Поляки в спілкуванні більше використовують facebook messenger або WhatsApp, в той час як українці люблять додаток Viber.

Як правило, доходи українців можна порівняти з доходами поляків, – каже Анджей Миколаєвський, власник Good Agency, компанії, яка вербує співробітників за межами східного кордону. Іноді також трапляється, що роботодавець пропонує, наприклад, місце проживання в обмін на дещо нижчу зарплату, на яку охоче погоджуються українці. Крім того, – підкреслює Анджей Миколаєвський, – українці в Польщі швидко інтегруються і знають, скільки вони повинні заробити на певній посаді.

Анджей Миколаєвський зазначає, що кількість грошей, які переводять в Україну величезна. У минулому році вона становила майже 10 млрд. злотих.