logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Монологи про Польщу: як відзначають свята в Польщі?

Монологи про Польщу: як відзначають свята в Польщі?

Свята – це завжди веселощі, гарний одяг і, звичайно ж, повно всякої смакоти на столі. Сьогодні портал Polsha24 розповість про традиції відзначання свят у Польщі, чи є різниця між поляками, українцями, білорусами та росіянами?

У сучасній Польщі далеко не кожне свято відзначається з горою їжі, алкоголю й подарунками. Як відомо, поляки дуже релігійні й саме тому релігійні свята для них дійсно святі.

Різдво, Великдень, Три короля – до таких свят готуються задовго й як не можна краще намагаються дотриматися стародавніх традицій.

Варто відзначити, що незважаючи на те, що нове покоління поляків куди більш просто ставиться до їжі і в повсякденному житті цим питанням сильно не обтяжує себе; але під час Різдва, Великодня, Хрестин і т.п. молоді громадяни Польщі бігають по магазинах, складають меню, готують величезну кількість їжі та насолоджуються нею на Великодньому сніданку або ж у Різдвяну ніч.

У Білорусі, Росії та Україні на таку дуже сімейну та релігійну урочистість, як хрестини, запрошуються родичі й друзі, накривається великий стіл, а після цього обов'язково слідують танці. У Польщі ж все по-іншому.

Тут за бажанням батьків запрошуються інші гості, крім хрещених, однак за останні роки почастішала практика запрошення тільки хрещених і тільки іноді бабусь і дідусів.

Стіл молоді мами особливо не накривають, вважають за краще замовити ресторан або скористатися послугою catering, замовивши все додому.

Що ж стосується алкоголю, то як на державні, так і на релігійні свята багато поляків п'ють алкоголь, різниця лише у виді напою. Наприклад, на Різдво та Великдень прийнято пити вино, на Новий рік – шампанське, а на хрестинах – те, що стоїть на столі. Це можуть бути як легкі, так і міцні напої. Що ж стосується першої комунії, то тут трохи інакше.

За старими традиціями алкоголь, як і танці, в цей день і зовсім заборонені, але ліберальні характери сучасних сімей дозволяють поставити на стіл алкогольні напої різної міцності. Однак на першій комунії не танцює ніхто.

Як і в Білорусі, Росії та Україні, на хрестинах маленької дитини в Польщі також прийнято співати традиційні пісні. Всім гостям роздають слова відомих хітів, і разом з тамадою весело співають пісні.

Ще одним важливим торжеством і великим святом для кожного є саме весілля. У Польщі, як і в усьому світі, існує два табори прихильників святкування весіль.

Перший, так званий, сучасний погляд на церемонію, означає запросити тільки батьків і полетіти в далеку подорож, або й зовсім не відзначати нічого, а влаштувати маленьке свято для себе. Другий – прихильники традиційного весілля, з усіма звичаями та гостями.

У Польщі традиційні весілля – це 100-150 осіб, довга сукня й фата в нареченої, конкурси, шампанське та багатий всякими смаколиками стіл. Алкоголь на подібних заходах присутній завжди, різної міцності й видів. Ну а що ж стосується їжі, тут також немає рівних. Татар, каркувка, салати, голонка, гаряче і торт. Все це неодмінний атрибут відзначання свят у сучасній Польщі.

З огляду на все вищесказане, навряд чи можна знайти великі відмінності у відзначанні свят у Польщі й країнах колишнього Радянського Союзу. Всі також люблять танці, великі застілля, алкоголь і традиційні веселощі, які об'єднують нас у великі свята за одним столом.