logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Монологи про Польщу: все більше поляків віддають перевагу велосипедам, ніж іншому транспорту

Монологи про Польщу: все більше поляків віддають перевагу велосипедам, ніж іншому транспорту

Літо вже зовсім близько. Заспівали пташки, виглянуло тепле весняне сонечко, відкрилися ларьки з морозивом. Все це свідчить про те, що скоро на всіх дорогах Польщі з'явиться безліч велосипедистів.

За останні пару років саме цей вид транспорту став дуже популярним серед поляків. А що? Крутиш педалі, яке ніяке фізичне навантаження, дихаєш свіжим повітрям, а не кондиціонером і насолоджуєшся співом птахів, ну або в сучасних реаліях, гулом машин і будівництва.

Але все ж, велосипед куди більш корисний в теплу пору доби, ніж автомобіль.

Ті, хто досить часто відвідує сусідню Польщу, напевно встигли помітити, як багато велосипедних доріжок з'являється в польських містах. Стоянки з можливістю оренди вело-транспорту для будь-якого віку й навіть світлофори для велосипедистів з попередженням для водіїв. Все це не може не сподобатися.

Мало хто знає, однак у віці 13-14 років польські дітки здають на права для управління велосипедом, де вчать правила дорожнього руху. Після успішного складання іспитів юні велосипедисти можуть сміливо виїжджати на проїжджу частину та спокійно пересуватися містом на найкориснішому транспортному засобі.

Ще один важливий факт - це те, що в Польщі категорично заборонено виїжджати на велодоріжки та проїжджу частину в стані алкогольного сп'яніння. Це загрожує великим штрафом, а то й зовсім ніччю в поліцейській дільниці.

Досить популярними за останні роки в Польщі стали також «ночі катання на велосипедах», коли обирається певна траса, збираються всі бажаючі й весело під музику та з супроводом поліції їздять по місту, долаючи перешкоди й радіючи прекрасній погоді.

Ну а для наймолодших вже давно придумали причепи відкриті й закриті, куди можна посадити малюка, покласти іграшки та навіть включити музику.

Як би там не було, але тим, хто їздить на велосипеді на роботу, в супермаркет і просто пересувається по місту, можна тільки позаздрити. А продумані парковки й спеціальні замки дозволяють польським громадянам спокійно залишати свій транспортний засіб і не боятися, що його вкрадуть або пошкодять.