logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Монологи про Польщу: культура польського житла

Монологи про Польщу: культура польського житла

Республіка Польща – сучасна європейська держава, що швидко розвивається. Щорічно тут будується велика кількість житлових багатоквартирних будинків або, як тут їх називають, «блоків», а також приватних будинків. Сьогодні портал Polsha24 розповість про культуру польського житла.

Гуляючи вулицями польських міст, орендувавши житло або приїхавши погостювати до друга, турист з країн колишнього Радянського Союзу неодмінно зверне увагу на житлові райони та під'їзди польських мешканців. Головною особливістю тут є чистота. Навіть у найстарішому будинку під'їзди будуть як мінімум чистими. Ніде не буде валятися сміття, шкаралупа від насіння, чиїсь речі. Ніяких плювків, недопалків і вже тим більше розмальованих стін у польських під'їздах ви точно не знайдете.

Старі польські житлові будинки не відрізняються наявністю безлічі поверхів, тому мало де є ліфт, але якщо все ж такий засіб пересування є, там також буде чисто й світло. А найголовніше – всі кнопки, включаючи виклик рятувальних служб, будуть працювати. У нових будинках, з новими ліфтами, є кнопки подачі повітря, спеціально для тих, хто боїться замкнутого простору й кому не вистачає повітря в маленьких приміщеннях.

Ще однією дуже зручною та економічною фішкою польських під'їздів і дворів є реагуюче на рух світло. У під'їзді світло не горить весь вечір і всю ніч. Воно спрацьовує тільки коли хто-небудь із мешканців виходить з квартири, входить у під'їзд і піднімається сходами. Погодьтеся, такий варіант цілком себе виправдовує та дійсно економить електроенергію. У дуже старих будинках є вимикачі біля квартир і дверей виходу, щоб кожен міг натиснути й включити світло. Правда, за кілька хвилин воно згасне.

Для приїжджих з Росії, Білорусі та України дуже помітними є добре доглянуті території біля будинків. Поляки дуже люблять саджати квіти, дерева і туї, як то кажуть, облагороджувати територію. У всіх польських дворах обов'язково знайдеться невеличкий дитячий майданчик з гойдалкою й дерев'яною іграшкою типу машини або коня. Як правило, такі майданчики знаходяться десь за будинком або ж огороджені спеціальним парканом, щоб дитина не вискочила на парковку або проїжджу частину. Поруч завжди є лавочки, які не обмальовують, не ламають і вже точно не запускають з них пітарди. А вуличні ліхтарі завжди цілі й горять увесь вечір.

Смітники також є важливим атрибутом польських дворів. Мало хто з поляків дійсно знає, що таке сміттєпровід. В основному, в польських будинках сміттєві баки стоять на вулиці біля будинку або ж у спеціально відведеному приміщенні в гаражі, або на парковці біля будинку. Всі смітники з кришками, а сміття з них забирається досить часто і вчасно. Тому неприємні запахи особливо не турбують місцевих жителів.

У багатьох містах країн колишнього Радянського Союзу дворові парковки – проблема номер один у місті. Ніде поставити машину. Хтось викуповує місце, хтось їздить годину навколо будинку в пошуках вільного місця, а хтось домовляється з сусідами й перепарковує свій автомобіль у потрібний час. Одним словом, головний біль і вічне переживання про свою машину вже так сильно влилися в життя східних слов'ян, що без цього просто ніяк. У Польщі ж немає нічого подібного.

У нових блоках проблему вже давно вирішили підземними гаражами та парковками. А старі багатоквартирні будинки побудовані на подив розумно, з парковками біля під'їздів, або ж недалеко від будинку. Так, щоб кожен водій зміг залишити свою машину й не турбувався про її безпеку.

Варто відзначити, що такого культурного й чистого способу життя польських мешканців варто повчитися і громадянам зі східної Європи. Адже завжди приємно вийти на чисте, засіяне квітами та деревами подвір'я. Де на майданчику грають діти, можна посидіти на лавочці та насолодитися сонячною погодою й свіжим повітрям.