logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Модна звичка сучасних поляків – приклад для наслідування

Модна звичка сучасних поляків – приклад для наслідування

Більшість поляків стежать за модою, особливо якщо ця мода безпосередньо впливає на рівень їх життя і здоров'я. Яка звичка в останнє десятиліття стала найпопулярнішою серед жителів Польщі? Розповість портал Polsha24.

Безумовно – спорт. Згідно з дослідженнями спільноти «Benefit System», проведеного спільно з Kantar TNS, кожен третій поляк практикує мінімум один вид фізичної активності три рази на тиждень. Це говорить про те, що понад 60% жителів Польщі щільно «підсіли» на модну у всій Європі хвилю здорового харчування і спортивного способу життя.

Які чинники впливають на фізичну активність поляків і яким видам спорту надають перевагу жителі Польщі? Виявляється, в більшості випадків, любов до спорту – прерогатива великих міст. В основному це пов'язано з великою спортивною інфраструктурою. Найбільший відсоток людей, що займаються спортом не рідше одного разу на тиждень, населяють Любуське (57%), Поморське (56%) і Мазовецьке (54%) воєводства. Найменше фанатів ЗСЖ нараховано в Вармінсько-Мазурському (тільки 34%), Західно-Поморському і Підкарпатському (по 38%) воєводствах.

Найчастіше поляки воліють тренуватися ввечері. При цьому 45% поляків займаються спортом з метою зміцнення здоров'я, а ще 31% – для того, щоб зняти стрес після робочого дня і просто розслабитися. Тільки 14% поляків займаються регулярно спортом для того, щоб виглядати ефектно.

Близько 7 мільйонів поляків вибирають в якості улюбленого виду спорту велосипед і гімнастику. Але тільки 40% з тих, хто займається спортом, готові за це платити. Як правило, це абонемент в спортзал, фітнес-клуб, басейн, на які жителі Польщі витрачають не менше 100 злотих щомісяця.

На популярність спорту серед населення Польщі впливає і рівень освіти. Згідно з даними дослідження, найбільшу фізичну активність проявляють люди у віці до 30 років, що при цьому мають вищу освіту.

Іншим фактором є структура зайнятості. Кілька років тому любителі спорту були зайняті в основному сільськогосподарською і промисловою діяльністю. Сьогодні ситуація в корені змінилася. Найчастіше час спортивних занять виділяють офісні працівники. З іншого боку, це природно – бо ті, хто трудиться фізично 8-10 годин в день, навряд чи мріють про біг вечорами. Безумовно, найчастіше займаються спортом ті поляки, чий дохід є вище середнього.

Ще один фактор, що зовні впливає на любов поляків до спорту – погода. Найчастіше фізичну активність жителі Польщі виявляють в теплу пору року. Хоча і з приходом зими цей показник не сильно падає. В останні роки жителі Польщі все частіше стали займатися гірськолижним спортом, а також перемістилися у всілякі фітнес-клуби.

Соціологи стверджують, що звичка займатися спортом значно підвищила рівень здоров'я польського населення. При цьому, приклад фізичної активності поляків став на стільки заразливий, що до них із задоволенням підключаються й іноземці, які переїжджають до Польщі на ПМП.