logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Між країнами ЄС тимчасово відновлюють прикордонний контроль

Між країнами ЄС тимчасово відновлюють прикордонний контроль

З 22 листопада по 16 грудня, у зв’язку з самітом ООН, тимчасово буде відновлено прикордонний контроль. Кордон з Німеччиною, Чехією, Литвою та Словаччиною можна буде перетнути тільки в певних місцях. Контроль також можна буде пройти в портах і аеропортах. Про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.

Тимчасове відновлення контролю зовсім не означає повернення пунктів пропусків і шлагбаумів. Контроль буде здійснюватися патрулем прикордонників із використанням спеціального обладнання (термінали, машини, оснащені обладнанням сканування і перевірки). Всі ці пристосування дозволяють здійснювати контроль в будь-якій точці кордону й не бути прив’язаним до пропускних пунктів.

Кордон з європейськими країнами можна буде перетнути в чітко зазначених місцях, яких нараховано 264: 142 – з Чехією, 62 зі Словаччиною, 48 з Німеччиною і 12 пунктів з Литвою. Детальний список місць опублікований в постанові міністра внутрішніх справ від 18 жовтня 2018 року з приводу повернення прикордонного контролю.

Ретельній вибірковій перевірці піддаватимуться люди, які їдуть до Польщі. Якщо є інформація від сусідніх країн, що людина може становити загрозу безпеці або порушувати громадський порядок, то просто відмовлять у в’їзді до Польщі.

Всі, хто прямує до Польщі у вищевказаний період повинні бути готові надати свої документи і підготувати автомобіль до огляду прикордонниками. Під час відновленого контролю, громадяни ЄС і тих країн, які не належать ЄС, але мають укладені договори з союзом, можуть спокійно в’їжджати тільки з паспортами.

Громадяни країн третього світу повинні відповідати всім вимогам, які встановлені в законодавстві і приготувати до огляду паспорт і візу (якщо потрібно).

Польські прикордонники мають досвід тимчасового відновлення прикордонної перевірки, оскільки такий контроль був відновлений на польському кордоні вже три рази – під час ЄВРО-2012, саміту в листопаді 2013 року і Всесвітнього дня молоді та саміту НАТО в 2016 році.

Попередній досвід показує, що діяльність, яка здійснюється в рамках тимчасово відновленого прикордонного контролю, не викликає значних труднощів на дорогах, які перетинають державний кордон.