logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Міський транспорт у Варшаві: як користуватися та що важливо знати

Міський транспорт у Варшаві: як користуватися та що важливо знати

Перше, з чим кожен стикається після прибуття в нове місто - це унікальна транспортна система. А якщо ви плануєте залишатися в цьому місті вчитися або працювати, то слід знати всі деталі, які можуть бути корисні. Портал Polsha24 пропонує вам ознайомитися з міською транспортною системою Варшави й пов'язаними з нею аспектами.

Транспортна система Варшави польською мовою зветься ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego). У перекладі це - управління міського транспорту, яке включає в себе: трамваї, автобуси, метро і SKM (міський, наземний залізничний транспорт).

Лінії громадського транспорту Варшави розбиті на 2 зони. 1 зона - це проїзд у місті; 2 зона - це проїзд на околицях міста.

Якщо ви є студентом, або працюєте у Варшаві й проживаєте в зоні 1, вам достатньо купити довгостроковий квиток для проїзду тільки для цієї зони. Якщо вам коли-небудь доведеться виїхати в зону 2 (на околиці міста), досить буде купити одноразовий квиток.

Для іноземців у Варшаві існує два види довгострокових електронних проїзних квитків на всі види транспорту: Warszawska Karta Miejska і Elektroniczna legitymacja.

Warszawska Karta Miejska

Перший проїзний - це персональна пластикова карта з вашими даними. Претендувати на таку карту може будь-який житель Варшави, поповнювати карту можна квитками на 30 і 90 днів.

Виготовити такий проїзний можна в одному з пунктів ZTM. Для цього вам знадобиться вказати прізвище та ім'я, адресу проживання та поштовий індекс, а також надати актуальну фотокартку розміром 3,5 x 4,5 см.

Перша карта видається безкоштовно, також ви можете претендувати на безкоштовну заміну карти, якщо у вас змінилися дані, зазначені на ній. У разі, якщо карта була загублена, вкрадена або зіпсована, виготовлення нової картки буде коштувати 14 zł.

Перший квиток ви можете придбати в пункті ZTM, де будете виготовляти проїзний, в подальшому ви можете поповнювати карту особисто в автоматах продажу квитків. Для цього вам потрібно буде докласти карту до скануючого пристрою та вибрати потрібний вам квиток, а після оплати ваша карта буде поповнена.

Обов'язково зберігайте чек після поповнення до активації проїзного!

Щоб активувати карту після першого і кожного наступного поповнення, вам досить прикласти її до електронного компостеру який є в будь-якому громадському транспорті і при вході на платформу метро. Сигналом, що все в порядку, послужить загоряння зеленої лампочки, жовта вкаже на те, що термін квитка незабаром закінчується, червона повідомить, що термін вже закінчився. Також на екрані відобразиться дата, до якої ваш квиток активний.

Ціни на проїзний квиток на 30 днів:

Зона 1 (в межах міста strefa 1) - 110,00 zł;

Зона 2 (тільки за межами міста strefa 2) - 112,00 zł;

Зона 1 і 2 (strefa 1 i 2, проїзд в місті та за його межами) - 210,00 zł.

Ціни на проїзний квиток на 90 днів:

Зона 1 (в межах міста strefa 1) - 280,00 zł;

Зона 2 (тільки за межами міста strefa 2) - 282,00 zł;

Зона 1 і 2 (strefa 1 i 2, проїзд в місті та за його межами) - 536,00 zł.

Elektroniczna legitymacja

Другий вид проїзного доступний тільки студентам, які мають студентський квиток у вигляді пластикової карти. У цьому випадку саме студентський квиток служить носієм проїзного квитка та немає необхідності виготовляти додатковий.

Для поповнення цього проїзного вам не потрібно звертатися в пункт ZTM, ви можете це зробити самі в одному з автоматів покупки квитків. Процедура виглядає точно так само як і поповнення Karty Miejskiej.

Якщо ж ваш студентський квиток не у вигляді пластикової карти, вам потрібно виготовити Kartu Miejsku. Але в даному випадку варто пам'ятати, що вам необхідно завжди мати при собі додатково свій студентський квиток, оскільки при перевірці вам потрібно буде підтвердити, що ви є студентом.

Для студентів на проїзд у будь-якому міському громадському транспорті діє знижка 50%.

Ціни на проїзний квиток на 30 днів для студентів:

Зона 1 (в межах міста strefa 1) - 55,00 zł;

Зона 2 (тільки за межами міста strefa 2) - 56,00 zł.

Зона 1 і 2 (strefa 1 i 2, проїзд в місті і за його межами) - 105,00 zł

Ціни на проїзний квиток на 90 днів для студентів:

Зона 1 (в межах міста strefa 1) буде коштувати - 140,00 zł;

Зона 2 (тільки за межами міста strefa 2) - 141,00 zł

Зона 1 і 2 (strefa 1 i 2, проїзд в місті і за його межами) - 268,00 zł.

Пункти ZTM у Варшаві:

- Żelazna 61
- Lotnisko Chopina
- Dworzec Wschodni - Lubelska
- Dworzec Centralny
- Dworzec Zachodni
- Ch Blue City
- Metro Imielin - Linia M1
- Metro Służew - Linia M1
- Metro Centrum - Linia M1
- Metro Świętokrzyska - Linia M1
- Metro Świętokrzyska 2 - Linia M2
- Metro Ratusz Arsenał - Linia M1
- Metro Dworzec Gdański - Linia M1
- Metro Plac Wilsona - Linia M1
- Metro Marymont - Linia M1
- Metro Młociny - Linia M1
- Metro Rondo Onz - Linia M2
- Metro Nowy Świat-Uniwersytet - Linia M2
- Metro Stadion Narodowy - Linia M2
- Metro Dworzec Wileński - Linia M2