logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Міський транспорт у Варшаві: квитки й штрафи за безквитковий проїзд

Міський транспорт у Варшаві: квитки й штрафи за безквитковий проїзд

Продовжуючи тему міського транспорту у Варшаві, сайт Polsha24 пропонує познайомитися з різновидами короткострокових проїзних квитків. Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання: Які бувають квитки? Де їх можна купити? Яка їх ціна? Також в статті сказано про штрафи, які загрожують за неоплачений проїзд.

Варто пам'ятати, що під час першої поїздки квиток повинен бути прокомпостований за допомогою електронного компостера, який знаходиться в будь-якому міському транспорті й при вході на платформу метро. Будь-квиток, включаючи пересадочний або квиток на кілька днів, повинен бути прокомпостований тільки один раз, після чого на ньому з'явиться надрукована дата й час.

Короткочасні квитки надають право на проїзд усіма видами громадського транспорту, як вдень, так і вночі.

Bilet 20-minutowy (діє в strefa 1 і 2, проїзд в місті та за його межами)

Квиток 20-хвилинний від моменту компостування дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок протягом 20 хвилин.

Ціна квитка: 3,40 zł – звичайний; 1,70 zł – пільговий 50%

Bilet jednorazowy przesiadkowy (діє в межах міста – strefa 1)

Квиток одноразовий пересадочний від моменту компостування дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок протягом 75 хвилин або дозволяє проїзд одним транспортним засобом до зупинки або станції, яка є кінцевою на трасі.

Ціна квитка: 4,40 zł – звичайний; 2,20 zł – пільговий 50%

Bilet jednorazowy przesiadkowy (діє в strefa 1 i 2, проїзд в місті і за його межами)

Квиток одноразовий пересадочний від моменту компостування квитка дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок протягом 90 хвилин або дозволяє проїзд одним транспортним засобом до зупинки або станції, яка є кінцевою на трасі.

Ціна квитка: 7,00 zł – звичайний; 3,50 zł – пільговий 50%

Bilet dobowy (діє в межах міста strefa 1)

Квиток добовий дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок протягом 24 годин з моменту компостування.

Ціна квитка: 15,00 zł – звичайний; 7,50 zł – пільговий 50%

Bilet dobowy (діє в strefa 1 i 2, проїзд в місті і за його межами)

Квиток добовий з моменту компостування дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок протягом 24 годин.

Ціна квитка: 26,00 zł – звичайний; 13,00 zł – пільговий 50%

Bilet weekendowy (діє в strefa 1 i 2, проїзд в місті і за його межами)

Квиток вихідного дня дозволяє здійснювати необмежену кількість поїздок від 19.00 п'ятниці до 8.00 понеділка.

Ціна квитка: 24,00 zł – звичайний; 12,00 zł – пільговий 50%

Bilet weekendowy grupowy (діє в strefa 1 i 2, проїзд в місті і за його межами)

Квиток на вихідні дні груповий дозволяє здійснювати групі до 5 чоловік необмежену кількість поїздок від 19.00 п'ятниці до 8.00 понеділка.

Ціна квитка: 40,00 zł.

Будь-який з цих квитків можна придбати в автоматах продажу квитків, які знаходяться на зупинках і станціях метро або в кіосках і магазинах з пресою. Також є можливість придбання квитка в автобусі у водія або автоматі, але в такому випадку ви зможете купити тільки 20 хвилинний квиток або одноразовий пересадочний квиток. При перевозі багажу й тварин не потрібні додаткові оплати.

За неоплачений проїзд у міському транспорті передбачені штрафи. Якщо у вас є квиток, але ви не поспішаєте його компостувати – не ризикуйте, оскільки при вході в автобус або трамвай контролер блокує всі компостери і тільки після перевірки пасажирів знову їх активує. Сплатити штраф можна на місці або ж в пункті ZTM. Якщо ви оплачуєте штраф на місці обов'язково вимагайте підтвердження оплати!

1. Штраф за проїзд без відповідного документа (квитка або проїзного) – є 38 кратною ціною звичайного одноразового пересадочного квитка чинного в strefa 1 i 2 – 266.00 zł

2. Штраф за проїзд без документа, що підтверджує право на пільговий чи безкоштовний проїзд – є 28 кратною ціною звичайного одноразового пересадочного квитка чинного в strefa 1 i 2 – 196,00 zł

4. У разі сплати штрафів 1 і 2 безпосередньо на місці у контролера оплата становить 1 – 159,60 zł, 2 – 117,60 zł.

5. У разі сплати штрафів 1 і 2 протягом 7 днів з дня видачі, оплата становить 1 – 186,20 zł, 2 – 137,20 zł.

6. Штраф за вимушену зупинку або зміну маршруту транспортного засобу без поважної причини є 100 кратною ціною звичайного одноразового пересадочного квитка чинного в strefa 1 i 2 – 700,00 zł.

Варто знати!

Якщо на момент перевірки у вас при собі не виявилося дійсного проїзного документа й вам виписали штраф, протягом 7 днів ви можете звернутися в один з пунктів ZTM і оскаржити його, пред'явивши діючий на день і час штрафу проїзний документ. Це може бути Warszawska Karta Miejska або Elektroniczna legitymacja. Після підтвердження документа, ваш штраф анулюють, але ви зобов'язані будете заплатити збір у розмірі 21.00 zł.