logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Медсестри й акушерки з України не зможуть перекрити нестачу кадрів у Польщі

Медсестри й акушерки з України не зможуть перекрити нестачу кадрів у Польщі

У Польщі величезний брак медичних працівників, а саме медсестер і акушерок. Але небагато українських співробітників працюють у Польщі на подібній посаді. Міністерство охорони здоров’я вважає, що справа в недостатній професійній кваліфікації медиків з-за кордону.

Дані з Центрального реєстру медсестер і акушерок показують, що в Польщі до 2022 року понад 39,6 (30% працівників) підуть на пенсію. Але, якщо українці допомагають перекрити нестачу робочої сили в різних галузях, то тут на українок розраховувати не можна. Тільки трохи більше сотні медсестер і акушерок з України працюють у польських лікарнях на цих посадах.

Уже давно в Польщі склалася складна ситуація з медсестрами і акушерками. Зараз в основному на цих посадах працюють жінки у віці 50 років, молоді не хочуть йти працювати в польських лікарнях. Міністерство охорони здоров’я хоче переконати молодих медсестер залишитися в країні і працювати за професією. Для заохочення була придумана система фінансової підтримки. За останні 2 роки навчання можна отримувати стипендію в розмірі 800 злотих, а за перші два роки роботи – 1000 злотих.

Але, навіть якщо цей метод виявиться ефективним, нестача кадрів все одно залишиться відчутною. Жінкам з України дуже важко влаштуватися медсестрою або акушеркою в Польщі. Головною перешкодою стає незнання професійної лексики, різниця в освіті.

За даними Вищої палати медсестер і акушерок (станом на 31 грудня 2017 року) в Польщі, в тому числі з України, працюють тільки 124 медсестри і 51 акушерка з третіх країн (з-за меж ЄС, головним чином зі Сходу).