logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Лікарняний у Польщі: важливі зміни з 1 грудня 2018 року

Лікарняний у Польщі: важливі зміни з 1 грудня 2018 року

З 1 грудня 2018 лікарі в Польщі видаватимуть тільки електронні лікарняні. Весь облік днів непрацездатності буде вестися в електронній системі, до якої матиме доступ кожен лікувальний заклад і лікарі.

Електронні лікарняні в Польщі (e-ZLA) почали видавати ще з початку 2016 року, і передбачалося, що з 2018 року всі лікарняні стануть виключно електронними.

У фонд соціального страхування Польщі (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) вже надійшло майже 600 000 таких документів. На даний момент лікарі мають право видавати лікарняні листи як у паперовій так і в електронній формі. Однак, з 1 грудня 2018 — всі документи цього типу повинні надходити до Фонду тільки в електронній формі.

Про це заявила міністр сім'ї, праці і соціальної політики Elżbieta Rafalska. Це означає, що з 1 грудня цього року в Польщі, лікарі зможуть виписувати лікарняні лише в електронному вигляді (паперовий документ буде використовуватися тільки у виняткових випадках, наприклад, у разі відмови системи).

Виписка лікарняного в електронній формі займає значно менше часу, адже для його оформлення досить вписати в систему індивідуальний номер PESEL пацієнта. Решта необхідних даних для ідентифікації людини завантажується в документ автоматично. Крім того, це значно спрощує життя самим хворим, яким вже не треба витрачати час і зусилля на отримання папірця, можна спокійно зосередитися на лікуванні, а звітність і компенсація — справа роботодавця, лікаря і ZUSа.

Так само однією з проблем при паперовому лікарняному була необхідність встигнути принести лікарняний протягом 7 днів і втратити частину виплат, з введенням електронного лікарняного дана проблема зникне.

— Це величезний стрибок цивілізації. Через 20 років ніхто не згадає традиційні паперові лікарняні. Це величезна зручність для пацієнтів, які зможуть лікуватися в лікарні, — повідомив на прес-конференції директор департаменту соціального страхування Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Mariusz Kubzdyl.