logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Лайфхак по проходженню українсько-польського кордону

Лайфхак по проходженню українсько-польського кордону
Я так часто перетинаю кордон, що мої пригоди при його проходженні ніяк мене не надихали на написання цієї статті. Але сьогодні я зустріла людину, яка перетинала кордон вперше і якраз її емоції спонукали мене занотувати багато нюансів, які вас чекають.

Найчастіше в'їжджаючи до Польщі, ви піддаєтеся дуже ретельному огляду, тому процес проходження кордону, займає приблизно від 2 до 12 годин. І ось цей годинник перетворюються на справжню боротьбу людських потреб за шкалою Маслоу, де фізіологія грає з вами дуже злі жарти.

Перша проблема - це необхідність знайти і оплатити вбиральню. На польському кордоні вбиральня автоматизована, тому вам потрібно конкретно 2 злотих однією монетою. При відсутності такої, ви починаєте носитися по пункту пропуску в надії поміняти, купити, випросити. І ще дуже важлива деталь, якщо ви ще в черзі на митний огляд, то щоб сходити до вбиральні, повинні пред'явити паспорт. Запам'ятайте кому ви його даєте, щоб потім не бігати в пошуку документів.

На українському кордоні перед в'їздом на смугу прикордонного контролю, водії автобусів випускають людей справляти потребу прямо у поле. До того ж і чоловіків, і жінок разом. Кричачи навздогін: "Не наступайте на мінне поле ... занесете запах в автобус". Дикість. Так. Але я хочу саме попередити, щоб хоча б морально підготувати людей до таких «несподяванок».

Друга проблема - запасайтесь їжею, водою, термосом з кавою, так як на кордоні немає ніякої можливості, що-небудь купити. Кавовий автомат з'явиться тільки на польській стороні, після проходження всіх оглядів. Купити теж звісно за злоті.

Третя проблема - якщо везете з собою сало, тушковане м'ясо, самогонку та іншу українську автентичність, то будьте уважні до настрою польського прикордонника. Якщо він починає кричати про заборонені продукти, то відразу ж викидайте все в урну (настійно рекомендую). Якщо ж мовчать на цю тему, то значить зміна лояльна, і ви спокійно на «чужині» вип'єте і закусите.

Четверта проблема - ОБОВ'ЯЗКОВА НАЯВНІСТЬ РОБОЧОГО ЗАПРОШЕННЯ. Я розумію, що пишу про банальні речі, але були випадки, що їхали без запрошення і природно виникали великі неприємності. І ще нюанси: вивчіть, що у вас написано в запрошенні (місто, роботодавець, ваша посада). Знову ж таки, про всяк випадок, це для вашої ж безпеки.

І хочеться закінчити на позитивній ноті. Ми їдемо сюди не просто так. Ми їдемо за новим життям, за новими емоціями і можливостями. Сприймайте все позитивно, як чергову історію з вашої різноманітного життя. Зробіть все правильно, і тоді приїзд до Польщі буде нічим не затьмарений.