logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Купівля вторинного житла в Польщі: на що радять звернути увагу агентства нерухомості

Купівля вторинного житла в Польщі: на що радять звернути увагу агентства нерухомості

Придбання нерухомості – завжди серйозний і відповідальний крок, що вимагає хорошої підготовки. Тому портал Polsha24 вирішив звернутися до фахівців польських агентств і попросити їх поради в цій справі. На що звернути увагу, вибираючи житло? Які фактори враховувати? І до чого бути готовим, купуючи квартиру, в якій вже хтось жив?

Отже, перед тим, як приступити до купівлі житла, фахівці рекомендують визначитися в декількох найважливіших пунктах.

По-перше, з розміром потрібної вам нерухомості. Скільки квадратів має бути у вашій квартирі та головне – скільки кімнат? Враховуйте не тільки сьогоднішню вашу ситуацію, а й постарайтеся заглянути трохи в майбутнє. Наприклад, скоро у вашій родині з'явиться дитина. Або навпаки старший син поїде вчитися або дочка вийде заміж і переїде до чоловіка.

По-друге, точно підрахуйте свої фінансові можливості. Враховуйте обсяг власних фінансових ресурсів і фінансування за допомогою кредиту. При цьому обов'язково до основних витрат додайте всілякі податки, оплати довідок і документів. Варто пам'ятати і про те, що іноді вторинне житло доводиться ремонтувати, а це, знову ж таки, витрати.

По-третє, якщо ви плануєте купувати житло в якомусь великому польському місті, типу Варшави, Кракова, Вроцлава, Познані і т.д., краще визначитися з районом пошуку. Для цього фахівці радять не просто вивчити карту в інтернеті, а витратити час і проїхатися по районам, що вас цікавлять. Так ви вживу зможете оцінити всі їх переваги.

Якщо все враховано та підраховано, можна приступати до пошуку житла. Робити це можна самостійно або за допомогою агента, який представить вам поточну пропозицію про продаж квартир у будь-якому місті Польщі.

Порада номер 1. Постарайтеся приїхати на огляд житла в денний час доби. Так вам буде легше оцінити обстановку і помітити будь-які дефекти й несправності, як у самій квартирі, так і в приміщенні. Іноді продавці відмовляються показувати квартиру вдень, посилаючись на зайнятість на роботі. В такому випадку, фахівці радять настояти або і зовсім відмовитися від цього варіанту.

Порада номер 2. Основні критерії, які варто враховувати при купівлі вторинного житла в Польщі – це наявність інфраструктури, такої як: паркувальні місця, автостоянки, що охороняються, гаражі, громадський транспорт, магазини, пункти обслуговування, офіси, школи, дитячі садки, ігрові майданчики. Уточніть, чи немає поблизу промислових підприємств. Поцікавтеся віком будівлі, розташуванням кімнат, їх функціональністю, наявністю ліфта в будинку, станом вікон, дверей і сантехніки у квартирі.

Не полінуйтеся вийти на балкон, якщо він є або відвідати підвал або гараж. Також фахівці з продажу нерухомості радять запитати про сусідів. Поляки, звичайно, в більшості своїй живуть досить тихо, не заважаючи один одному. Але людський фактор ніхто не відміняв.

Ще один аспект, на який варто звернути увагу при купівлі вторинного житла в Польщі – меблі й побутова техніка в квартирі. Іноді вони впливають на вартість квартири, а чи потрібні вони вам будуть у майбутньому – велике питання.

Про що питати у господарів квартири?

Співробітники польських агентств нерухомості рекомендують питати у господарів наступне:

- Чому житло виставлено на продаж?

- Коли та де проводилися ремонтні роботи?

- У чому вони полягали? Це дозволить вам дізнатися більше про технічний стан приміщень.

- Чи є район безпечним?

- Коли продавець готовий покинути квартиру?

Не забувайте, що навіть найдрібніші деталі мають значення.

У будь-якому випадку фахівці рекомендують не поспішати та ретельно продумати всі деталі. Купувати квартиру в Польщі на вторинному ринку потрібно спокійно та розумно. Як правило, це довгострокові інвестиції і тому рішення повинно бути продумане до дрібниць.