logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Купівля нерухомості в Польщі

Купівля нерухомості в Польщі
Багато хто переїжджаючи до Польщі з часом замислюються про покупку своєї квартири або будинку. Причина зазвичай одна: надто дорога орендна плата квартир в Польщі. Ну і завжди хочеться приходити до себе додому, облаштовувати своє гніздечко. Тому в цій статті поговоримо про покупку квартири в Польщі.

Ціни на нерухомість в Польщі

Ціни на нерухомість в Польщі ростуть з року в рік. Звичайно ж найдорожчі квартири в Варшаві. Середня ціна близько 9000 PLN за квадратний метр. Але варто зауважити, що ціна дуже залежить від району, в якому ви будете купувати квартиру. У віддалених від центру районах (наприклад, район Tarchomin) можна купити квартиру за ціною 5500-6500 PLN за квадратний метр. Якщо ви купуєте квартиру на стадії будівництва, то ціни ще дешевше навіть від 3700 PLN за квадратний метр. Далі за дорожнечею вартості квартир в Польщі місто Краків. Середня ціна на вторинне житло в столиці Малопольського воєводства в середньому становить 7 175 PLN за квадратний метр.
Гданськ, Вроцлав, Познань. У цих містах можна знайти квартири в середній ціні 6600-6500 PLN за квадратний метр.
У таких містах як Лодзь, Шецін, Белостокквартіри можна купити ще дешевше: від 3500-6500 PLN за метр квадратний.

Портал Matchbanker в 2017 році підготував рейтинг середніх цін на ринку (ціни вказані в злотих за 1 м2) нерухомості в десяти найбільших містах Польщі. Вартість розділена на первинний ринок (квартири, придбані від забудовників) та вторинний (квартири, придбані від старих господарів або агентств з нерухомості).


Де купити найдешевші квартири в Польщі?
Перш за все недорогі квартири можна купити в невеликих містечках в Польщі.
Наприклад в такому місті як Дзялдово (Вармінсько-Мазурське воєводство). Ціни на кавалерки там починаються від 38 000 злотих.
У Борне-Сулиново за 53 000 злотих можна придбати 50 метрову квартиру в старому будинку.
Але варто також пам'ятати, що в таких невеликих містах можна купити квартиру, але роботу знайти практично неможливо.


Купівля квартири в Польщі за готівкові кошти
При покупці квартири в Польщі за готівкові кошти перше, що вам необхідно зробити, це легально ввести гроші в Польщу. Наприклад, ви продаєте квартиру на історичній Батьківщині і везете гроші «по-старому» в сумці, а на митниці не декларуєте присутні у Вас гроші. Нагадаю, що згідно із законом Ви зобов'язані задекларувати суму понад 10 000 євро.
Навіщо потрібно декларувати?
Справа в тому, що при покупці нерухомості в Польщі за готівкові кошти, польська податкова за законом має право на протязі 5 років задати Вам питання: Звідки у Вас гроші? Якщо Ваш дохід в Польщі дозволяє купити квартиру за готівку, то питання навряд чи виникнуть.
Якщо у Вас немає підтвердження, що гроші, наприклад, ви самі привезли з-за кордону (а декларація якраз є таким доказом), можуть дорахувати до цього податок на прибуток і зобов'яжуть Вас його заплатити і будуть праві, тому що вважатимуть, що гроші на які ви купили квартиру ви заробили, а податок не заплатили.

Часто буває так, що з грошима допомагають родичі, в даному випадку краще на цю суму оформити дарчу. Податком така дарча не обкладається, але для цілей покупки квартири дарчу краще оформити в Польщі. Якщо вона вже була оформлена в іншій країні нотаріально, то досить перевести цей договір дарування у присяжного перекладача.

Іпотечний кредит в Польщі на покупку нерухомості для іноземців
Іпотечний кредит в Польщі можна отримати іноземцю, але необхідно відповідати вимогам і умовам банку, в якому ви хочете брати іпотеку.
Деякі умови однакові у всіх банках. Наприклад, якщо у вас ВНЖ строком на один рік, то в іпотеці вам відмовлять. Якщо ж ВНЖ видано на три роки, то проблем з іпотекою не повинно виникнути, за умови, що всі інші документи в порядку.
Вимоги до документів у кожного банку свої. Для всіх банків важливий ваш офіційний дохід.
Деякі банки вимагають підтвердження офіційного доходу протягом 3-х місяців, але зазвичай Вам необхідно зібрати документи про вашому офіційному доході за 6 місяців.
Сума первинного внеску для іпотеки в Польщі-20%, хоча багато банків пропонують внести всього 10% від вартості квартири.
Рішення від банку про видачу іпотечного кредиту в середньому ви можете отримати в перебігу 2 тижнів, після подачі всіх документів.

Витрати на покупку квартири
Крім суми на саму квартиру, варто пам'ятати про те, що вам буде необхідно:
-Заплатити податок на покупку нерухомості, якщо це вторинний ринок. Сума податку 2% від вартості квартири.
-оплата послуг ріелтора, якщо ви користувалися його послугами. Часто це 3-5% від вартості квартири.
-оплата послуг нотаріуса за оформлення договору купівлі-продажу
-оцінка нерухомості від банку (без оцінки нерухомості іпотечний кредит не дадуть).