logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Комунальні послуги в Польщі: як відбувається їх розрахунок і оплата?

Комунальні послуги в Польщі: як відбувається їх розрахунок і оплата?

Усім нам не з чуток знайома процедура оплати комунальних послуг. Показники лічильників, квитанції, величезні черги в банках і злі працівники за касою – все це ще актуально для нашої країни. Як же платять за комунальні послуги поляки?

Варто зазначити, що в Польщі все зовсім інакше. Тут власники квартири перед тим, як заселитися на нове місце, повинні обов'язково відвідати газову службу, компанію електроенергії і води.

Після приїзду в одну з таких компаній, господареві житла пропонують певні ліміти й фіксовану суму, яку він щомісячно буде переводити на рахунок компанії за світло, воду та газ. Після того, як мешканець вибере на його думку достатню суму й кіловат для себе, підписується договір і щомісяця до певної дати господар квартири оплачує зазначену в договорі суму.

Але не все так просто. Далеко не кожному поляку вистачає саме цієї кількості енергії, часто ліміт перевищується.

Але що ж з оплатою? Адже власник квартири платить строго вказану в договорі суму!

Кожні півроку з комунальних служб приходять фахівці, щоб зняти покази лічильників і перевірити труби, проводку й так далі. Після цього власник отримує лист про необхідну доплату, із зазначенням показів лічильників і всіх лімітів.

Варто також відзначити, що в подібних службах можливий варіант оплати за комунальні послуги двічі на рік. Це потрібно, якщо у господаря квартири просто немає часу, або він може забути перевести гроші на потрібний рахунок. В такому випадку у мешканця є право раз на півроку видати певну суму з доплатами за перевищення лімітів.

Багато хто вважає подібну систему зручною, інші ж скаржаться, що немає можливості контролювати показання лічильників і свої витрати електроенергії, води та газу.

Як би там не було, в кожній країні своя система та свої правила. Але, якщо ви вирішите мігрувати до сусідньої Польщі, будьте готові до відсутності щомісячних квитанцій і списування показників лічильників.