logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Комуналка в Польщі та Україні: де дешевше

Комуналка в Польщі та Україні: де дешевше

Незабаром в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Чиновники обіцяли, що ціни залишаться на колишньому рівні. Однак півроку тому ціна на воду й електроенергію піднялася. Отже, це може вплинути на платіжки взимку.

Порівняльний аналіз київської та польської столиць показав, що у Варшаві нарахування плати за комунальні послуги зовсім інше. Їх якість також набагато краща, ніж в Україні, повідомляє 24 канал.

Основна різниця в тому, що в Україні влітку й узимку цифри платежів відрізняються: якщо влітку оплатити воду, газ, світло та обслуговування прибудинкової території не так важко, то взимку, при появі нового пункту – опалення – доводиться набагато складніше.

Киянка Олена Ткаченко розповідає, що за літній сезон 2018 року обслуговування двокімнатної квартири не сильно вдарило по сімейному бюджету. Однак вже стає ясно, що взимку буде непросто.

Своїм досвідом поділилася і мешканка Варшави Катерина. Проживаючи також у двокімнатній квартирі, вона щомісяця платить 150 злотих по платіжках. Але є одне “але”: у Польщі платежі весь рік однакові. В ціну включені світло, газ, вода, обслуговування прибудинкової території плюс опалення, за яке поляки платять як взимку, так і влітку. Жінка зазначила, що за п’ять років проживання у Варшаві ще не було випадків перебою з гарячою водою.

Як так виходить, що ціна завжди однакова? Ціну місцеві органи влади планують попередньо, враховуючи кількість мешканців у будинку.

У кожній квартирі на все є лічильники. Якщо мешканцям вдалося заощадити, то, відповідно, в наступному місяці можна заплатити на цю різницю менше.

До речі, киянка Олена Тищенко вже з побоюванням чекає зими, так як раніше платіжки в опалювальний сезон коливалися на рівні 2500-3000 грн. По суті, українські ціни трохи дешевші, але якість послуг у корені не відповідна. Так як перебої в роботі котелень можливі, а ось відшкодування суми в платіжках немає.